1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez grejfrut » 2016-04-11, 14:53

Bez przesady, jedynie nie odstaje od nas BvB. Schalke i Leverkusen odstaje i to naprawdę bardzo znacząco, już nie przesadzaj.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Gabo Gabi » 2016-04-11, 16:00

rad napisał(a):, rok temu dwumecze z top6 to mieliśmy kiepściutki bilans


A w tym roku bilans o jest o wiele, wiele lepszy, ale o tym cicho sza.

Co do mistrza - bardzo, bardzo fajnie, że jest, ale nie ma takiej fety jak kiedyś, bo często go zgarniamy. Ostatnio można w ciemno stawiać, że Bayern zakończy sezon z min. 1 trofeum.
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez scholli7 » 2016-04-11, 16:20

A mnie to Mistrzostwo cieszy, jak każde inne Mistrzostwo (łącznie z tym w którym wydymaliśmy Schalke w ostatnich minutach po strzale Andersona o którym wspomniał Dziadek). Cieszy mnie każde Mistrzostwo, które Bayern zdobywał, które teraz zdobędzie i które będzie zdobywał. Bez względu na to czy będziemy walczyć o nie do samego końca do ostatniej kolejki, czy odstawimy innych na 10 punktów.
Przy starcie Bundesligi sytuacja w tabeli jest wyrównana i każdy z zespołów ma swoje szanse. Każdy patrzy tylko na potknięcia Bayernu jak to piszecie z ogórkami i taka jest prawda dlaczego wobec tego nikt nie wspomina np potknięć takiego BVB z tymi samymi ogórkami? takiego Schalke z ogórkami, Leverkusen z ogórkami czy np Wilków z ogórami? Przecież to oni są sobie w takich momentach winni, że tracą punkty ze słabszymi drużynami, a co za tym idzie nie zbliżają się do nas na odpowiednią ilość punktów dającą możliwość walki do ostatniej, że tak powiem kropli krwi o tytuł. Dlaczego tak wspaniale grający w tym sezonie Dortmund dostaje 5 w Monachium? Jest to chyba wystarczający powód by się cieszyć czyż nie?
Dlaczego takie ogóry jak to mówicie zajmują takie miejsce w tabeli jakie zajmują? To przypadek? Pamiętacie Kaiserslautern które za wodzą Otto Rehagela zdobyło tytuł Mistrza Niemiec i to jako Beniaminek? większość z Was zapewne tego nie pamięta, ale można prawda? Pamiętacie Wieśniaków którzy wchodząc do Bundesligi przodowali w 1 rundzie w tabeli można? Podobnie jest teraz z Leicester jak to wspominaliście w lidze angielskiej
Problem tkwi również w tym, że większość przed startem sezonu od razu stwierdza jednogłośnie, że Bayern ma już tytuł, kiedy te rozgrywki tak naprawdę jeszcze się nie rozpoczęły.(większość twierdzi że Mistrzostwo to czysta formalność a tak nie jest) Czy to według Was zdrowe podejście? Inna sprawa chciałem zauważyć jeszcze jedną istotną rzecz to Bayern jest zawsze pod presją, pod ciśnieniem czyż nie? To na Jego potknięcie liczą inni, nie patrząc co sami mogą w tym temacie zrobić.Czy nie zauważyliście też, że właśnie te drużyny jak to określacie "ogóry" (nie lubie tego określenia) jak one motywują się na mecze z Bayernem? Jeszcze jedna kwestia:
grejfrut napisał(a):A ja nie czuję przyjemności z oglądania od 2,5 roku Bayernu Guardioli, to też znaczy, że nie powinienem nazywać się kibicem? :lol: Nie cieszy mnie, ale oglądam.


Wielu nie czuło przyjemności z oglądania Neuera w koszulce Bayernu, a teraz się nim podniecają i nie wyobrażają sobie Bayernu bez Niego czyż nie? Czy to prawdziwi kibice? Pamiętasz karteczki Koan Neuer! Ja doskonale pamiętam. pamiętam również doskonale jak wielu chciało zwolnienia Juppa masakra, jak Ci ludzie potrafią być przewrotni prawda?
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez ironlemon » 2016-04-11, 17:15

Scholli, odzywaj się częściej, bo od razu człowiekowi się robi cieplej na sercu, jak w końcu pojawia się tu jakiś głos rozsądku :)
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Gabo Gabi » 2016-04-11, 18:16

scholli7 napisał(a): pamiętam również doskonale jak wielu chciało zwolnienia Juppa masakra, jak Ci ludzie potrafią być przewrotni prawda?


Przeglądając stare posty - niektórzy wyrzucali Juppa po 11\12 i z utęsknieniem wyczekiwali Pepa. :lol:

Mnie zawsze mistrzostwo cieszy, ale nie jest to już takie samo przeżycie jak dawniej. :wink:
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez mancipium » 2016-04-16, 08:43

borussia jakie przegrywy z ostatnim h96 przegrac :/ na koncu w lm bedzie grala herta a w le mainz i znow klapa
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-04-16, 10:19

Aż sobie zerknę na tabelę..
Wygląda na to,że na LM szansę mają jeszcze Mainz (SIC! SIC! SIC!) i Schalke.I Smerfy mogłyby wejść,jak najbardziej zapraszamy.Mają 4 punkty straty do Herthy i mecze z
Bayernem (na wyjeździe)
Leverkusen
Hannoverem (na wyjeździe)
Augsburgiem
Hoffenheim (na wyjeździe)

Berlińczycy za to zagrają jeszcze :

Hoffenheim (na wyjeździe)
Bayernem
Leverkusen (na wyjeździe)
Darmstadt
Mainz (na wyjeździe( [oby nie był to bezpośredni pojedynek o LM : D]

Mainz nie mam siły rozpisywać : ) :?

Wszystko jest możliwe,ale raczej Hertha i Mainz (prawie) na pewno w pucharach.A jak Hertha ma już być w Lidze Mistrzów to niech 3 miejsce zajmie w lidze,bo z 4 odpadną pewnie w eliminacjach.

Optymistoczno-realny scenariusz to :
W LM :
Bayern
BVB
Leverkusen
Schalke

LE :
Hertha
Mainz
Wolfsburg
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez scaloni » 2016-04-16, 10:57

Skąd ci się ten Wolfsburg wziął? Oni na 99% kończą poza siódemką. W ich miejsce Gladbach. Po wczorajszej porażce mają coraz mniejsze szanse na LM..
Optymistyczny scenariusz, to Bayern, BVB, Bayer i właśnie Gladbach. Schalke ma ciężki terminarz (teraz Bayern, za tydzień Leverkusen) więc oni do LE obok Herthy i Mainz. To wszystko przy założeniu, że Brema nie wygra pucharu Niemiec, bo wtedy oni wchodzą zamiast siódmej drużyny.
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-04-16, 12:54

scaloni napisał(a):Skąd ci się ten Wolfsburg wziął? Oni na 99% kończą poza siódemką. W ich miejsce Gladbach.


Spójrz na tabelę.Juz wiesz? Nie?
To już tłumaczę :
Gladbach : 30 spotkań,45 punktów
Wolfsburg : 29 spotkań,39 punktów

Jeżeli dzisiaj Wilki wygrają z Werderem to :
Gladbach : 30 spotkań,45 punktów
Wolfsburg : 30 spotkań,42 punkty

Na jakiej więc podstawie stwierdzasz,że na bank są poza pucharami? Przy obecnej formie Gladbach?
Liczę na nich i trzymam kciuki ; )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez scaloni » 2016-04-16, 13:03

Wolfsburg wygrał tylko dwa mecze na wyjazdach w tym sezonie. Tylko Eintracht zdobył mniej pkt od nich - 9. VfL 10. Są po LM i szczerze wątpię, czy zdołają pokonać Bremę. Szanse na puchary mają, ale zdecydowanie najmniejsze.
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Rael » 2016-04-16, 14:35

Co Eurosport ostatni odwala? Wczoraj w ogole meczu w planie nie było. Dzisiaj niby jest w programie a pokazują jakieś wyścigi.
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Serek_ » 2016-04-17, 19:50

Na szczęście Koln jakimś cudem się dziś ogarnął i ograł Mainz.
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-04-30, 21:31

Dortmund zrobił dziś miazgę z Wolfsburga,masakra.Liga Mistrzów niszczy te mniej doświadczone kluby :-P
No i Hertha kolejny raz w łeb i już 5 miejsce w tabeli hehe.Ucztujmy! :)


edit : jeszcze mogą w ogóle wypaść z pucharów,chociaż ktoś z dwójki Hertha/Mainz raczej na pewno wejdzie,więc z dwojga złego lepsi Berlińczycy.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Klinsmann » 2016-04-30, 21:44

Pamiętam jak się z fanboyem lewego kłóciłem tutaj o Mkhitaryana, bardzo go broniąc :lol: Dziś mogę powiedzieć, że miałem rację.
Zobaczcie jakie w tym sezonie ten wyzywany kelner przez fanów bvb ma statystyki :P 32 asysty :shock: i 22 gole :shock: We wszystkich rozgrywkach borussi.

Nie żebym się nim podniecał, ale zobaczcie jak zmiana trenera może podziałać na zawodnika :wink: Także, ten :lol: Może nie skreślajmy jeszcze Mario :wink:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-04-30, 22:00

Jasne,że Mario musi zostać,może się nie chciał przytulać z Pepem i dlatego go skreślił? Kto tam nadąży za takimi mędrcami :-P
A Miki za to pudło z Realem to jeszcze kolejne 50 asyst i bramek musi dorzucić :wink:
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości