Bundesliga a inne ligi

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez KuBa » 2005-04-26, 18:45

Według mnie kolejnoœć wyglšda tak:
1. liga włoska
Wystarczy popatrzeć jak daleko zachodzš drużyny włoskie co roku w LM. Może nie graja pieknego futbolu, ale bardzo skuteczny.
2. liga angielska
Przyjœcie Abramowicza do Chelsea sprawiło tš lige jeszcze ciekawsza. Jest jeszcze wieksza walka o mistrzostwo niz do tej pory. Liga jest bardzo wyrównana i ciężko jest w meczu wytypowac faworyta. Przykładem jest ostatni mecz Crystal Palace - Liverpool. Drużyna Dudka wygrała z Juventusem, a przegrała z ostatnim zespołem swojej ligi.
3. liga niemiecka
Wczesniej dominował sam Bayern, a teraz liga stała sie bardzo wyrównana i co roku o mistrzostwo walczy kilka drużyn: Bayern, Bayer, Stuttgart, Werder, Schalke, Hertha.
4. liga hiszpańska
W tej lidze gra sie bardzo efektownie, ale ostatnie lata pokazuja, że na tle drużyn europejskich drużyny hiszpańskie wypadaja bardzo blado. Gdzieœ słyszałem takie powiedzenie "Graja jak nigdy, przegrywaja jak zawsze" tylko nie wiem do jakiej drużyny sie ono odnosi. :P Ale zapewne do jakiejœ hiszpańskiej.
KuBa
Bawarczyk
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2005-04-07, 14:04
Online: 5d 15h 17m 26s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-26, 20:47

"Graja jak nigdy, przegrywaja jak zawsze"


To sie do zadnej druzyny nie odnosi . To jest powiezenie opisujace rep.Hiszpanii i ogolnie pilke Hiszpanska . I to niestety prawda . Hiszpania i druzyny z tamtad graja arcy efektownie , piekne akcje to jest to . Niestety jest to malo efektywnie

Nie sadze jednak zeby Primera Division byla slabasza od Bundesligi . Chyba ze patrzac tylko na ten rok . Bo patrzac na 2/3 lata to Hiszpania zdecydowanie wygrywa z Bundesliga a patrzac z pesperktywy 5 lat to liga hiszp. jest na miejscu nr. 1 . :P W koncu real w ostatniej dekadzie az 3 razy zgarnial CL :/ :x .
Druzyny Hiszpanskie na tle europ. wypadaja bardzo blado :lol: . Ten kawalek Twojej wypowiedzi jest tylko do wysmiania . Po czym tak twierdzisz ? Barca w dwumeczu z Chelsea (mistrzem anglii) przegrala tylko 1 bramka a w dwumeczu z Milanem w f.grup. bylo 2:2 :roll: . Real rowniez nie gral strasznie slabo . W dwumeczu z Juve gral rownorzednie , przegrali w dwumeczu ale tez ino jedna bramka :roll: . To ze nie powiodlo sie z bardzo hiszp. druzynom w tym sezonie nie znaczy ze wypadaja blado . Z tym sie nigdy nie zgodze i to jest lekkie przegiecie . :roll: . Radze Ci wiecej meczow ogladac :roll: .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez KuBa » 2005-04-26, 21:36

Nie no może troche przesadziłem, ale w tej edycji drużyny hiszpańskie znów tak nie błyszczały oprócz Barcelony, która grała dobrze, żeby nie powiedziec bardzo dobrze :P np. Valencia jak dobrze pamiętam w topiła z Interem 5:1, Deportivo 5:0 w plecy z AS Monaco, rok wczesnie to samo Depor przegrało z AS Monaco chyba 8:2, a przeciez Monaco to znowu nie jakas europejska potęga. Oby dwie drużyny nawet nie wyszły z grupy. Ja mówiłem ogólnie o drużynach hiszpańskich, a ty wymieniłeœ te które sobie najlepiej radziły.
KuBa
Bawarczyk
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2005-04-07, 14:04
Online: 5d 15h 17m 26s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Simin » 2005-04-27, 00:23

Nie no mysle ze jednak nadal liga hiszpanska jest lepsza niz Bundes, ale to sie moze zmienic w perspektywie powiedzmy 3 lat!! Wszystko zalezy od tego czy Hertha i reszta spolki, ktora w tym sezonie gra solidny futbol pozostanie na tym poziomie i nie posprzedaje swoich wszystkich zawodnikow :( :idea:
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-27, 06:42

KuBa napisał(a):Nie no może troche przesadziłem, ale w tej edycji drużyny hiszpańskie znów tak nie błyszczały oprócz Barcelony, która grała dobrze, żeby nie powiedziec bardzo dobrze :P np. Valencia jak dobrze pamiętam w topiła z Interem 5:1, Deportivo 5:0 w plecy z AS Monaco, rok wczesnie to samo Depor przegrało z AS Monaco chyba 8:2, a przeciez Monaco to znowu nie jakas europejska potęga. Oby dwie drużyny nawet nie wyszły z grupy. Ja mówiłem ogólnie o drużynach hiszpańskich, a ty wymieniłeœ te które sobie najlepiej radziły.

Valencia sobie rok temu bardzo dobrze radzila . Zdobyla PUEFA . Owszem w tym roku nie szlo jej dobrze ale to w duzym stopniu wina odejscia trenera Beniteza i przyjscia tego wyrzutka londynskiego , Ranieriego . On zmienil styl gry calej druzyny i z ofensywnej pilki jaka gral ten slynny hiszpanski klub zrobila sie zabojcza pilka defensywna co potwierdza ze w hiszp. rzadzi styl ofensywny a do innego sie lepiej nie zabierac :P . Deportivo zagralo w tym roku baaardzo zle w CL . Ale pragne jeszcze tu pokazac ze i PDivision im nie idzie
. Sa w wielkim kryzysie . W CL w tej edycji nie zdolali zdobyc ... ani jednej bramki .
Ale szczerze powiedz Kuba, czy niemieckim druzynynom sie o wiele lepiej wiedzie ? Chyba nie jesli mistrz kraju obrywa od mistrza Francji 2:7 . Chyba nie skoro jedna z silniejszych niemieckich drzuyny przegrywa z Liverpoolem , ktory wcale nie jest wielka potega w 2meczu 2:6 ... Jedynie Bayern pokazal klase w CL .
dobra , pozdro :wink:
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez haj » 2005-04-27, 08:21

Chyba nie jesli mistrz kraju obrywa od mistrza Francji 2:7
w tym okresie Werder tracilk wiel punktow w Bundeslidze i byl to spadek formy. Moge sie zalozyc ze gdyby mieli zagrac jeszcze raz, taki wynik by sie juz nie powtorzyl...

Chyba nie skoro jedna z silniejszych niemieckich drzuyny przegrywa z Liverpoolem , ktory wcale nie jest wielka potega w 2meczu 2:6
jak na razie Liverpool jest w polfinale co sie nie udalo osiagnac innym wielkim klubom...
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-27, 10:42

haj napisał(a):
Chyba nie jesli mistrz kraju obrywa od mistrza Francji 2:7
w tym okresie Werder tracilk wiel punktow w Bundeslidze i byl to spadek formy. Moge sie zalozyc ze gdyby mieli zagrac jeszcze raz, taki wynik by sie juz nie powtorzyl...

Chyba nie skoro jedna z silniejszych niemieckich drzuyny przegrywa z Liverpoolem , ktory wcale nie jest wielka potega w 2meczu 2:6
jak na razie Liverpool jest w polfinale co sie nie udalo osiagnac innym wielkim klubom...


jakos u siebie Werder nic nie pokazal tez . w dwumeczu przegral 2:10 . To chyba jest cos wysoko ... Mozesz sie zalozyc mowisz :D ? taki wynik by sie moze i nie powtorzyl ale werder i tak by przegral bo jest slabszym zespolem .

dla mnie FCL wielkim klubem wcale nie jest . Owszem dobry klub ale NIE POTEGA . Zeby byc potega to trzeba cos osiagnac . To ze pokonali Juve , ktore wtedy zupelnie nic nie gralo i w zupelnoci zawiedli na kazdej lini czy wyeliminowanie Leverkusen , ktore tez gralo fatalnie to nie jest duzym sukcesem . Jak wygraja z Cheslea(wedlug mnie glownym faworytem CL) 2mecz ( w co baaaaaardzo watpie ale chcialbym) to zmienie zdanie ale na razie twierdze ze jeszcze potega liverpool nie jest .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez KuBa » 2005-04-27, 10:50

piotraldinho napisał(a):Ale szczerze powiedz Kuba, czy niemieckim druzynynom sie o wiele lepiej wiedzie ?

Według mnie tak. W ćwierćfinale grała jedna druzyna niemiecka, a hiszpańskiej drużyny nie było ani jednej. Popatrz także na bezpoœrednie pojedynki niemieckich drużyn z hiszpańskim bo one najlepiej pokazuja które druzyny sš lepsze: Werder z Valencia w grupie wygrał 2:1 i 3:0, pózniej Bayer także w grupie wygrał 3:0 i zremisował 1:1 no i w dwu meczu jest 5:1 dla Werderu i 4:1 dla Bayeru. Wyniki mówia same za siebie.

Chyba nie jesli mistrz kraju obrywa od mistrza Francji 2:7 . Chyba nie skoro jedna z silniejszych niemieckich drzuyny przegrywa z Liverpoolem , ktory wcale nie jest wielka potega w 2meczu 2:6

My przeciez dyskutujemy, które druzyny sa lepsze czy niemiecki czy hiszpańskiem, a nie jak poszło Werderowi z Lyonem i Bayerowi z Liverpoolem. Zreszta jak napisał haj Werder miał spadek formy. :P Może sie będe powtarzał ale, ja także moge napisac, że jak Deportivo przegrało z AS Monaco 5:0 i Valenicia 5:1 z Interem to druzynom hiszpańskim napewno nie może sie wieœć lepiej od niemieckich.
KuBa
Bawarczyk
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2005-04-07, 14:04
Online: 5d 15h 17m 26s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-27, 11:12

KuBa napisał(a):
piotraldinho napisał(a):Ale szczerze powiedz Kuba, czy niemieckim druzynynom sie o wiele lepiej wiedzie ?

Według mnie tak. W ćwierćfinale grała jedna druzyna niemiecka, a hiszpańskiej drużyny nie było ani jednej. Popatrz także na bezpoœrednie pojedynki niemieckich drużyn z hiszpańskim bo one najlepiej pokazuja które druzyny sš lepsze: Werder z Valencia w grupie wygrał 2:1 i 3:0, pózniej Bayer także w grupie wygrał 3:0 i zremisował 1:1 no i w dwu meczu jest 5:1 dla Werderu i 4:1 dla Bayeru. Wyniki mówia same za siebie.

Chyba nie jesli mistrz kraju obrywa od mistrza Francji 2:7 . Chyba nie skoro jedna z silniejszych niemieckich drzuyny przegrywa z Liverpoolem , ktory wcale nie jest wielka potega w 2meczu 2:6

My przeciez dyskutujemy, które druzyny sa lepsze czy niemiecki czy hiszpańskiem, a nie jak poszło Werderowi z Lyonem i Bayerowi z Liverpoolem. Zreszta jak napisał haj Werder miał spadek formy. :P Może sie będe powtarzał ale, ja także moge napisac, że jak Deportivo przegrało z AS Monaco 5:0 i Valenicia 5:1 z Interem to druzynom hiszpańskim
napewno nie może sie wieœć lepiej od niemieckich.


ja juz mowilem ze nie powinno sie oceniac po tylko 1 sezonie . Ja ocenialem po 2 , 3 seoznach . jezeli mozna powiedziec ze werder byl w slabej formie to ja mowie ze deportivo i valenci rowniez byly w slabej formie i np. rok temu nie wyobrazalbym sobie zeby Valencia z werderem przegrala . Ale nie martw sie wszystko wroci do normy i za nie dlugo znowu Primera Division bedzie rules :twisted: :D .
Juz raz napisales o tym ile oberwaly druzyny hiszp. dlatego ja napisalem w odpowiedzi ile oberwaly drzuyny niemieckie :P . s
To ze przez jeden sezon drzuynom hizp. nie szlo to nie znaczy ze juz trzeba lige z tamtejszego kraju skreslac . Absolutnie nie . Przez osattnie 5 lat drzuzyny niemieckie zdobyly tylko puchar europ. a Hiszpanskie 2 razy CL , 1 raz PUEFA . To chyba lepszy rezultat :wink: . Patrzac z pesperktywy 2 lat tez drzuyny hiszp. garly lepiej . A i tak twierdze ze liga niemiecka nie byla lepsza w tym sezonie od hiszp. :P . Zdania nie zmienie .

druzynom hiszpańskim
napewno nie może sie wieœć lepiej od niemieckich

druzynom niemieckim nie moze sie wiesc lepeij niz drzuynom hizpanskim :-P .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Tschik » 2005-04-27, 11:14

jezeli mozna powiedziec ze werder byl w slabej formie to ja mowie ze deportivo i valenci rowniez byly w slabej formie


Tylko że Werder był w słabej formie przez kilka meczy w tym z Lyonem, a Valencia i Depor przez cały sezon :roll:
Tschik
Bawarczyk
 
Posty: 261
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:02
Lokalizacja: Płońsk
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-27, 11:23

Tschik napisał(a):
jezeli mozna powiedziec ze werder byl w slabej formie to ja mowie ze deportivo i valenci rowniez byly w slabej formie


Tylko że Werder był w słabej formie przez kilka meczy w tym z Lyonem, a Valencia i Depor przez cały sezon :roll:


Nie znow przez caly seon . valencii na poczatku tez dobrze szlo tylko potem zaczela przegrywac i sie skonczyla odbra gra . Deportivo natomast zle gra caly sezon ale kazdemu klubowi zdarza sie slabszy sezon . Moze przypomne sytuacje Leverkusen sprzed paru lat co byli bodajze 15 czy 14 w lidze a potem grali dobrze nastepne lata .

Mowilem tez ze oceniam druzyny z perspektywy 2-3 lat :roll: a nie 1 roku . Werder przez osatnie lata nie gral dobrze i w CL tez nie gral , tylko w tym roku . natomist Depor i valencia zawsze sie liczyly w walce o najwyzsze cele w prawie kazdym sezonie przez osatnie lata :roll: .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez KuBa » 2005-04-27, 11:33

A i tak twierdze ze liga niemiecka nie byla lepsza w tym sezonie od hiszp. . Zdania nie zmienie .

To moze podasz kilka argumentów dlaczego tak sšdzisz, to może zmienie zdanie chociaz w to wštpie. Bo wydaje mi sie, że argument które podałem sa wystarczajace, żeby cie przekonac, że druzyny niemiecki lepiej wypadł w tym sezonie. Teraz twoja kolej. Bo jak narzie wydaje mi sie, że tak sšdzisz bo jestes kibicem Barcelony.
KuBa
Bawarczyk
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2005-04-07, 14:04
Online: 5d 15h 17m 26s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-27, 12:15

KuBa napisał(a):
A i tak twierdze ze liga niemiecka nie byla lepsza w tym sezonie od hiszp. . Zdania nie zmienie .

To moze podasz kilka argumentów dlaczego tak sšdzisz, to może zmienie zdanie chociaz w to wštpie. Bo wydaje mi sie, że argument które podałem sa wystarczajace, żeby cie przekonac, że druzyny niemiecki lepiej wypadł w tym sezonie. Teraz twoja kolej. Bo jak narzie wydaje mi sie, że tak sšdzisz bo jestes kibicem Barcelony.


A w czym byla lepsza od hiszp ? To ze druzyny z Niemiec zaszly dalej w CL to nie jest duzy argument zwlaszcza ze z grupy wyszly 2 drzuyny hizp. i 3 niemieckie czyli o jeden wiecej . ta roznica jednej ruzyny jednak zostala uzupelniona w postaci Villareal , ktore zaszlo do 1/4 ale niestety odpadlo :( .
Teraz piszesz o jednym sezonie ,wczesniej pisales o 2 latach wstecz a ja dalej trzymam sie wersji ze ocenia sie po kilku latach a nie po 1 sezonie jaka jest dana liga .
Twoje argumenty nie przekonuja mnie ze liga niemiecka jest lepsza . Z reszta to ty masz raczej znalesc argument ktory bedzie to potwierdzal a nie ja argument ktory bedzie to zaprzeczal . Twoim jedynym dobrym argumentem sa te bezposrednie mecze . No dobrze ale podsumowujac to w europ. pucharach niemieckie kluby zwojowaly tyle samo co hiszp. - NIC i zaszly w zasadzie tak daleko jak Hiszp.

jakby to tylko od tego zalezalo czy jestem fanem Barcy czy nie to bym raczej powinien byc przeciwny lidze hiszp. ! kibice z Katalonii nie lubia sie zabardzo z kibicami z roznych regionow Hiszpanii . kto wywiesil transparent na Santiago Bernabeu ; Cataluna is not Spain . jak to kto ? fani Barcy . Ja natomiast staram sie ptrzec obiektywnie .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Simin » 2005-04-29, 16:17

druzynom niemieckim nie moze sie wiesc lepeij niz drzuynom hizpanskim .

No jak nie, jak tak!! :)
Przecie w tym sezonie poszlo im lepiej...
Zreszta wg mnie to liga niem. moze niedlugo 'przeskoczyc' hiszpanska, poniewaz nasza liga robi sie coraz bardziej wyrownana... w Hiszpanii raczej licza sie tylko potegi i nie ma takich 'zbiorowych' objawien :P jak w Bundes (Hertha, HSV, Stuttgard itd)
Ale mimo to na dzien dzisiejszy Premiera Devision jeszcze chyba troche lepsza.. :P
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-29, 17:30

Simin napisał(a):
druzynom niemieckim nie moze sie wiesc lepeij niz drzuynom hizpanskim .

No jak nie, jak tak!! :)
Przecie w tym sezonie poszlo im lepiej...
Zreszta wg mnie to liga niem. moze niedlugo 'przeskoczyc' hiszpanska, poniewaz nasza liga robi sie coraz bardziej wyrownana... w Hiszpanii raczej licza sie tylko potegi i nie ma takich 'zbiorowych' objawien :P jak w Bundes (Hertha, HSV, Stuttgard itd)
Ale mimo to na dzien dzisiejszy Premiera Devision jeszcze chyba troche lepsza.. :P

Sevilla , Betis , Villareal , kiedys Celta Vigo , Espanyol .
Sa objawienia , sa . :P
Mowisz ze coraz bardziej liga niemieck wyrownana ? To nie jest dobre bo mozna wywnioskowac ze potegi Bundesligi znizaja sie do poziomu srednakow . (oczywiscie zart :P ) . Moze i jest wyrownana ale patrzac na wyniki osiagane w ostatnich 2,3 latach w pucharach europejskich to jednak PD jest troche lepsza :P . A w Hiszpanii wcale nie jest tez tak ze licza sie tylko potegi . W tamtym sezonie o mistrza walczyly 4 druzyny . To ze w tym sezonie tylko 2 to juz inna sprawa . W Bundeslidze tez zdarzaly sie sezony , w ktorym walczylo o mistrza tylko 2 druzyny .
Wedlug mnie nie mozna powiedziec ze dana liga jest lepsza bo jest bardziej wyrownana .
pozdro :wink: [/b]
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości