Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez ironlemon » 2017-02-06, 16:20

Ktoś związany z RB to ładnie ujął i powiedział coś w stylu "Za 600 lat, kiedy Bayern będzie miał piękną 700-letnią historię, my będziemy mieć piękną 600-letnią historię". Dla mnie RB to jest świetny projekt i mega ważna sprawa dla piłki w byłym NRD. Hejtowanie ludzi za to, że w końcu po wielu latach mogą oglądać w swoim mieście/regionie sport na światowym poziomie to jakiś absurd i paranoja.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Mars » 2017-02-07, 12:47

Wy nadal nie kumacie o co chodzi? Nie o to że "powstał" w 2009 tylko jak powstał.

Podam przykład. Bayern spada do niższych lig, przychodzi prezes Red Bulla i kupuje sobie licencje Bayernu, zakłada klub w Monachium i nadaje mu nową historię pod nazwą RB. Fajnie?

Głupi hejt milionów ludzi... Taki Bayern latami pracował sam sobie na taką markę, a tu pojawia sie Red Bull bo ich stać to sobie kupią :) Plus taki że dają szansę młodym, ale zobaczymy jak długo, bo w końcu będą chcieli wygrać Bundeslige.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez ironlemon » 2017-02-07, 18:28

Po pierwsze - zastanów się, o jakiej skali mówisz. Co innego wykupienie i zmiana tożsamości klubowej Bayernu, który jest od dekad światową marką, a co innego zbudowanie nowego projektu na bazie klubu, który ledwo dostał się do Oberligi - PIĄTEJ kategorii rozgrywkowej w Niemczech. Naprawdę sądzisz, że ktoś w Markranstädt płakał z tego powodu?

Po drugie - get your facts straight. Ów SSV Markranstädt, którego licencję wykupił RB, żeby wystartować od Oberligi, nie zwinął interesu. W pierwszym sezonie istnienia RB grali jako RB II, zaczynając od Landesligi (szósta klasa rozgrywkowa), po czym Red Bull przejął na potrzeby rezerw inny klub (tym razem ESV Delitzsch z Bezirksligi - klasa półamatorska poniżej Landesligi - i on RÓWNIEŻ nie przestał istnieć jako osobny klub) i RB II stało się z powrotem SSV Markranstädt. Od tego czasu nie dość, że wrócili do Oberligi, to jeszcze 2 lata temu otarli się do awans do Regionalligi (przegrali baraże), co nie zdarzyło im się ani razu w historii swojego istnienia w zjednoczonych Niemczech.

Podsumowując - przyszedł Red Bull, przywrócił Bundesligę w Saksonii, wpakował kupę forsy w rozwój regionalnej piłki (oprócz całej akcji z SSV Markranstädt i przejęcia ESV Delitzsch utrzymują też współpracę z kilkoma innymi klubami z regionu na poziomie juniorskim - google Twoim przyjacielem jest!), zbudowali jedną z największych i najnowocześniejszych szkółek juniorskich w Niemczech... ale nie, jest be i fuj, bo kibice 17 pozostałych drużyn BL będą płakać, że omg zły Red Bull zabrał półamatorską drużynę 50 fanatykom i psu. Że tak skomentuję - "ja (cenzura)".
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-02-07, 18:59

Ja bym chciał,żeby kupili 2/3 doświadczonych graczy i jakąś gwiazdę,bo samą młodzieżą to nie dadzą rady.

A co do waszej wymiany opinii,to tu konfrontują się dwa podejścia do tematu piłki : kibiców sprzed telewizora i tych ze stadionu.Jak ktoś nie liznął tego "kibolskiego" klimatu to będzie się zbyt często bulwersował.

Ja tam łącze oba,cieszę się,że jest taki Lipsk i fajnie,że po nich jadą :-P
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez ironlemon » 2017-02-07, 19:45

Dziadek Mróz napisał(a):Ja tam łącze oba,cieszę się,że jest taki Lipsk i fajnie,że po nich jadą :-P

Nie no, pewne prztyczki kibicowskie, przyśpiewki z wrzutami itp. zawsze będą. Ale żeby oburzać się tym na tyle, żeby atakować pikników i rodziny z dziećmi to jest lekka żenada.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez tomal125 » 2017-02-07, 20:36

A Ci co lizneli "kibolskiego świata" to później jarają się tym , że ukradli szalik dziecku czy co ?
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Mars » 2017-02-07, 21:58

Nie ma o czym gadać... Takie ruchy zabijają prawdziwą piłkę. Ja mam inne zdanie na temat takich akcji i będę temu przeciwny jak i większość kibiców. No ale Bundesliga w saksonii :D
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Mars » 2017-02-07, 21:59

ironlemon napisał(a):A Ci co lizneli "kibolskiego świata" to później jarają się tym , że ukradli szalik dziecku czy co ?


A co dziecko, ukradli Ci szal i się żalisz czy co?
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez ironlemon » 2017-02-07, 22:17

"Prawdziwa piłka". No tak, bo randomowe kibolskie frazesy mają z pewnością większe znaczenie dla piłkarzy, fanów, widzów, dzieciaków trenujących piłkę, lokalnej gospodarki, itp. ;] Chcesz sobie pooglądać "prawdziwą piłkę", to idź za blok. Bardziej "prawdziwej" już nie dostaniesz.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Mars » 2017-02-07, 22:21

Co ty mi z kibolami jakimiś wyskakujesz. Wyraziłem swoje zdanie i się go będę trzymał, i daruj sobie takie teksty
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez ironlemon » 2017-02-07, 22:25

Lol, typ, który wyśmiewa cudze zdanie i strzela do innych per "dziecko" będzie pouczał, jak kto ma się do niego zwracać :lol: Daję słowo, to forum jest już od dawna śmiechu warte.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Mars » 2017-02-07, 22:35

Aha ok
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez tomal125 » 2017-02-08, 17:32

Chyba cytowanie się popsuło. Ja pisałem o dziecku , okradaniu i szaliku.
Wracając do RB. Ogólnie jestem świadomy, że jest to klub kontrowersyjny i budzi emocje. Bo jakiś bogacz nagle zakupił sobie klub, nasprowadzał perspektywicznych zawodników o ligę/klasę/umiejętności lepszych żeby dostać się kolejno do 4, 3, 2, 1 ligi itp. Zniszczył historię jakiegoś klubu ? Jak ktoś się orientuje to niech napisze jak duża to była historia. Teoretycznie poszedł na łatwiznę. Bo coś przejął a nie stworzył. Mam na myśli, że Lipsk też posiadało jakąś infrastrukturę. RedBull stadionu nie pobudował tak ? Zarząd i pewne struktury, Redbull zmodernizował. Więc można stwierdzić, że jakieś podstawy był. Ogólnie hejt się wylewa, bo do tego za łatwo doszli tak ? Tzn kasą z napoi energetycznych, a nie rozwijaniem się, szkółkami piłkarskimi, dobrym zarządem, kibicami, społecznością.
Jednakże żyjemy w czasach konsumpcjonizmu i odwróconych wartości. Oczywiście trzeba znać we wszystkim umiar, ale czy w tym przypadku nie uważacie, że Bundesliga będzie ciekawsza? Zamiast kibiców 10 małych klubików wokół regionu, cała społeczność zacznie kibicować Lipskowi. Będzie widać nową, lepszą infrastrukturę. Pojawią się nowe szkółki, miejsca pracy i przede wszystkim zajęcie dla dzieci i dorosłych. Coś czym będą mogli się zainteresować tj. RB Lipsk. Oczywiście to z kasy za napoje. Część ludzi ma pieniądze z cegieł, programów komputerowych, porad prawnych rolnictwa - te też są złe ?
Pragnę zauważyć że Bayern też ma sponsora; od odzieży sportowej i samochodów i innych różnych gadżetów :). Oczywistością jest dla mnie, że obecnie Bayern poradziłby sobie bez Adidasa, Audi itp. ( uważam, że zaraz by się zjawił Nike i BMW etc. gdyż z takich umów płyną OBUSTRONNE korzyści) Ale nie można wszystkiego negować i hejtować.
Liga będzie ciekawsza. Bayern będzie miał godnego rywala co też jest na plus. Rywal ten może będzie napędzany dobrym rozwojem i zarządzaniem, a jeśli nie to na pewno ogromnym zapleczem finansowym. Kwestia taka czy tylko się to komuś nie znudzi i nie zostaną zgliszcza po tej całej zabawie w klub. ( Ponoć jest jakiś zapis o ciągłym finansowaniu przez kilka lat).

A co do kibolstwa. Zastanawia mnie skąd taka duma u kiboli, że się napierdzielali. W którym momencie w głowie pada hasło "skroje tego gościa, ukradnę mu ten szalik i może go zaatakuje jak się będzie stawiał. Zrobię syf na stadionie. Stadiony są NASZE, to NASZ DOM (gdzie mogę się zachowywać swobodnie, robić co chcę i rządzić (gdzie w prawdziwym domu mam problemy może opłącić rachunki, być dobrym dla bliskich, nie narzekać na szefa, albo może przemóc się i poczytać coś mądrego bo nie jestem za mądry))
Taka refleksja. Poważnie, to napawa dumą?
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-02-16, 20:54

Gladbach dzisiaj w dupę u siebie 0-1 od Fiorentiny,tragedia.Ale może odrobią w rewanżu.Słabo jak się przegrywa z 8 drużyną Serie A..
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Co się dzieje w obozach naszych rywali z Bundesligi?

Postprzez szimi » 2017-02-17, 11:16

http://www.stadionowioprawcy.net/news/4 ... kiem_.html
Widzę, że nie tylko nasza komisja ligi jest odrealniona :D
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości