Religia

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Jestem...

wierzący
33
57%
niewierzący
13
22%
agnostykiem
12
21%
 
Liczba głosów : 58

Re: Religia

Postprzez szimi » 2012-09-27, 16:52

Następna akcja: Jestem "za" aborcją-nie jestem mordercą.
Jestem pedałem-jestem normalny.
Kocham się z moim psem-to mu się tak podoba.
Ten kraj to większość katolicka, czy się to komuś podoba, czy nie. Zresztą temat wałkowany milion razy, komuniści wiary nie wyplenili to i innym się raczej nie uda. A takie akcje pokazują, że ci ludzie czują się zagrożeni, że wyginą. Jakoś Kościół akcji bilbordowych nie prowadzi i nie zginął jeszcze. :mrgreen:
To trochę tak jak z homosiami-jedni nie chcą tego pokazywać i zdradzać z kim śpią, inni muszą (po co?) pokazać to w chorych paradach. Tu tak samo, jeden nie wierzy i nie musi nikomu tego pokazywać, a drugi jest jakiś dziwny i słaby, że całemu światu musi to wykrzyczeć.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Religia

Postprzez Grzechoo » 2012-09-27, 16:58

szimi napisał(a):Następna akcja: Jestem "za" aborcją-nie jestem mordercą.
Jestem pedałem-jestem normalny.
Kocham się z moim psem-to mu się tak podoba.
Ten kraj to większość katolicka, czy się to komuś podoba, czy nie. Zresztą temat wałkowany milion razy, komuniści wiary nie wyplenili to i innym się raczej nie uda. A takie akcje pokazują, że ci ludzie czują się zagrożeni, że wyginą. Jakoś Kościół akcji bilbordowych nie prowadzi i nie zginął jeszcze. :mrgreen:
To trochę tak jak z homosiami-jedni nie chcą tego pokazywać i zdradzać z kim śpią, inni muszą (po co?) pokazać to w chorych paradach. Tu tak samo, jeden nie wierzy i nie musi nikomu tego pokazywać, a drugi jest jakiś dziwny i słaby, że całemu światu musi to wykrzyczeć.


Ale ty masz nasrane we łbie :shock:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Religia

Postprzez szimi » 2012-09-27, 17:00

Eeee raczej ci od tych bilbordów. Co chcą tym udowodnić? Niepotrzebnie kwestie sumienia i wiary każdego człowieka upubliczniają narażając się na publiczną chłostę większości katolickiej...a potem, że nagonka na innowierców etc....
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Religia

Postprzez clay » 2012-09-27, 17:26

szimi napisał(a):Następna akcja: Jestem "za" aborcją-nie jestem mordercą.
Jestem pedałem-jestem normalny.
Kocham się z moim psem-to mu się tak podoba.

No i? http://www.youtube.com/watch?v=rFhuGilu710 Tak naprawdę wszystkie manifestacje wyglądają tak.

szimi napisał(a):Ten kraj to większość katolicka, czy się to komuś podoba, czy nie.

Ten kraj to też większość osób praworęcznych. Ten kraj to większość osób potrafiących złożyć język w rurkę. I co z tego? Jaki to powinno mieć wpływ na cokolwiek?


szimi napisał(a):Zresztą temat wałkowany milion razy, komuniści wiary nie wyplenili to i innym się raczej nie uda.

A kto ci próbuje wyplenić wiarę? Ci ludzie, którzy afiszują się z bycia ateistą? Czy geje, afiszując się swoją seksualnością, próbują wyplenić heteroseksualizm? Czy hipotetyczna parada murzynów próbowałaby wyplenić białoskórych? To jest tak samo nieszkodliwe dla Kościoła, jak gdybym teraz szedł Marszałkowską i darł się, że lubię krówki.

szimi napisał(a):A takie akcje pokazują, że ci ludzie czują się zagrożeni, że wyginą. Jakoś Kościół akcji bilbordowych nie prowadzi i nie zginął jeszcze. :mrgreen:


Gratuluję z rozszyfrowania motywacji każdego z tych ludzi. Brawo. A co do drugiego zdania, chyba nie chcesz zaczynać dyskusji, jakie akcje prowadzi i prowadził Kościół, bo zginiesz i przepadniesz. Tego się nie da w żaden sposób obronić.

szimi napisał(a):To trochę tak jak z homosiami-jedni nie chcą tego pokazywać i zdradzać z kim śpią, inni muszą (po co?) pokazać to w chorych paradach. Tu tak samo, jeden nie wierzy i nie musi nikomu tego pokazywać, a drugi jest jakiś dziwny i słaby, że całemu światu musi to wykrzyczeć.


No widzisz. Niektórzy ludzie czują potrzebę wykrzyczenia na całe gardło, że są homosiami, a inni nie. Ludzie są różni. Póki mamy taką namiastkę demokracji, jaką mamy, to niech se robią te swoje parady, demonstracje i manifestacje. Mają do tego takie same prawo, jak ty do Marszu Niepodległości czy Zlotu Miłośników Kaszanki.

A żeby nie było. Nie jestem ateistą. Uważam, że ja sam nie potrzebuję wiary i rytuałów, które mają mnie przybliżyć do hipotetycznego wyższego bytu. Nie odrzucam jednak wiary jako samej idei. Jeśli ktoś tego potrzebuje, jego sprawa. Ludzie mają na tyle rozumu, by samemu decydować o takich sprawach.

A jeśli za moją postawę hipotetyczny wyższy byt ześle moją hipotetyczną duszyczkę na wieczne potępienie, to ja nie chce mieć z tym bytem nic wspólnego.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Religia

Postprzez Grzechoo » 2012-09-27, 18:52

szimi napisał(a):Eeee raczej ci od tych bilbordów. Co chcą tym udowodnić? Niepotrzebnie kwestie sumienia i wiary każdego człowieka upubliczniają narażając się na publiczną chłostę większości katolickiej...a potem, że nagonka na innowierców etc....


Nie, nie pomyliłem się, chodziło mi o ciebie. Clayowi chciało się pisać to, czego ja nie miałem ochoty, bo żadna logiczna argumentacja nie trafi do twoich horyzontów, obwarowanych murem szerszym niż one same.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Religia

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-09-27, 21:25

Ty Szimi to jesteś tak głupi,że skali brakuje.Wybaczcie,ale jak można pisać tak bzdury?
Akcja jak najbardziej spoko,hasło bardzo wyważone itd.Słyszałem,że w Lublinie nie znalazła się żadna agencja,która zechciałaby wydrukować te plakaty (bali się?) To jest właśnie zgroza w kraju demokratycznym.
Tutaj możnaby podyskutować o wielu innych,ważniejszych sprawach.Np. - czy żyjemy w państwie wyznaniowym?

Elementy państwa wyznaniowego :
1.uprzywilejowanie jednej instytucji wyznaniowej w porównaniu z innymi instytucjami działającymi w państwie (m.in. poprzez finansowanie z budżetu państwa)

Spełniamy to kryterium w 100 %.

2.dostosowanie praw stanowionych przez władze państwowe do interesów instytucji wyznaniowej (m.in. poprzez podejmowanie decyzji państwowych zgodnych z doktrynami religii państwowej)

Pierwszy lepszy przykład - In Vitro.Minister Sprawiedliwości (katolik,Opus Dei) powiedział coś w stylu "jestem przeciwnikiem mrożenia dzieci" Naprawdę tak powiedział :)
Posłowie są katolikami i nie będzie finansowania In Vitro.A PiS chce wsadzać lekarzy,którzy się tym zajmują do więzienia :))

3.materialne uprzywilejowanie hierarchów religijnych jednej, państwowej religii w porównaniu z innymi grupami społecznymi

Księża płacą podatki jak inni? Nie płacą! Można by o tym pisać i pisać.

4.represyjna polityka wobec religii innych niż religia państwowa i ich wyznawców.

Zależy co uważamy za represje,ale do więzienia za inną wiarą na razie nie wsadzają :)

W każdym razie - nie jesteśmy świeckim państwem!
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Religia

Postprzez Scholli » 2012-09-27, 22:56

Dziadek Mróz napisał(a):W każdym razie - nie jesteśmy świeckim państwem!
ale państwem wyznaniowym też nie jesteśmy :) dziki kraj po prostu ;)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Religia

Postprzez szimi » 2012-09-28, 09:48

Dziadek Mróz napisał(a):Ty Szimi to jesteś tak głupi,że skali brakuje.Wybaczcie,ale jak można pisać tak bzdury?
Akcja jak najbardziej spoko,hasło bardzo wyważone itd.Słyszałem,że w Lublinie nie znalazła się żadna agencja,która zechciałaby wydrukować te plakaty (bali się?) To jest właśnie zgroza w kraju demokratycznym.
Tutaj możnaby podyskutować o wielu innych,ważniejszych sprawach.Np. - czy żyjemy w państwie wyznaniowym?

Elementy państwa wyznaniowego :
1.uprzywilejowanie jednej instytucji wyznaniowej w porównaniu z innymi instytucjami działającymi w państwie (m.in. poprzez finansowanie z budżetu państwa)

Spełniamy to kryterium w 100 %.

2.dostosowanie praw stanowionych przez władze państwowe do interesów instytucji wyznaniowej (m.in. poprzez podejmowanie decyzji państwowych zgodnych z doktrynami religii państwowej)

Pierwszy lepszy przykład - In Vitro.Minister Sprawiedliwości (katolik,Opus Dei) powiedział coś w stylu "jestem przeciwnikiem mrożenia dzieci" Naprawdę tak powiedział :)
Posłowie są katolikami i nie będzie finansowania In Vitro.A PiS chce wsadzać lekarzy,którzy się tym zajmują do więzienia :))

3.materialne uprzywilejowanie hierarchów religijnych jednej, państwowej religii w porównaniu z innymi grupami społecznymi

Księża płacą podatki jak inni? Nie płacą! Można by o tym pisać i pisać.

4.represyjna polityka wobec religii innych niż religia państwowa i ich wyznawców.

Zależy co uważamy za represje,ale do więzienia za inną wiarą na razie nie wsadzają :)

W każdym razie - nie jesteśmy świeckim państwem!

I tylko punkt trzeci bym zmienił. Takie jest moje subiektywne zdanie.

Teraz to już powoli zaczyna się tu robić tak, że jak ktoś ma inne zdanie na tym forum niż reszta to ma przewalone :D
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Religia

Postprzez Grzechoo » 2012-09-28, 09:49

szimi napisał(a):Teraz to już powoli zaczyna się tu robić tak, że jak ktoś ma inne zdanie na tym forum niż reszta to ma przewalone :D


Nie rób z siebie męczennika :roll:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Religia

Postprzez szimi » 2012-09-28, 09:54

clay napisał(a):
szimi napisał(a):Następna akcja: Jestem "za" aborcją-nie jestem mordercą.
Jestem pedałem-jestem normalny.
Kocham się z moim psem-to mu się tak podoba.

No i? http://www.youtube.com/watch?v=rFhuGilu710 Tak naprawdę wszystkie manifestacje wyglądają tak.

szimi napisał(a):Ten kraj to większość katolicka, czy się to komuś podoba, czy nie.

Ten kraj to też większość osób praworęcznych. Ten kraj to większość osób potrafiących złożyć język w rurkę. I co z tego? Jaki to powinno mieć wpływ na cokolwiek?


szimi napisał(a):Zresztą temat wałkowany milion razy, komuniści wiary nie wyplenili to i innym się raczej nie uda.

A kto ci próbuje wyplenić wiarę? Ci ludzie, którzy afiszują się z bycia ateistą? Czy geje, afiszując się swoją seksualnością, próbują wyplenić heteroseksualizm? Czy hipotetyczna parada murzynów próbowałaby wyplenić białoskórych? To jest tak samo nieszkodliwe dla Kościoła, jak gdybym teraz szedł Marszałkowską i darł się, że lubię krówki.

szimi napisał(a):A takie akcje pokazują, że ci ludzie czują się zagrożeni, że wyginą. Jakoś Kościół akcji bilbordowych nie prowadzi i nie zginął jeszcze. :mrgreen:


Gratuluję z rozszyfrowania motywacji każdego z tych ludzi. Brawo. A co do drugiego zdania, chyba nie chcesz zaczynać dyskusji, jakie akcje prowadzi i prowadził Kościół, bo zginiesz i przepadniesz. Tego się nie da w żaden sposób obronić.

szimi napisał(a):To trochę tak jak z homosiami-jedni nie chcą tego pokazywać i zdradzać z kim śpią, inni muszą (po co?) pokazać to w chorych paradach. Tu tak samo, jeden nie wierzy i nie musi nikomu tego pokazywać, a drugi jest jakiś dziwny i słaby, że całemu światu musi to wykrzyczeć.


No widzisz. Niektórzy ludzie czują potrzebę wykrzyczenia na całe gardło, że są homosiami, a inni nie. Ludzie są różni. Póki mamy taką namiastkę demokracji, jaką mamy, to niech se robią te swoje parady, demonstracje i manifestacje. Mają do tego takie same prawo, jak ty do Marszu Niepodległości czy Zlotu Miłośników Kaszanki.

A żeby nie było. Nie jestem ateistą. Uważam, że ja sam nie potrzebuję wiary i rytuałów, które mają mnie przybliżyć do hipotetycznego wyższego bytu. Nie odrzucam jednak wiary jako samej idei. Jeśli ktoś tego potrzebuje, jego sprawa. Ludzie mają na tyle rozumu, by samemu decydować o takich sprawach.

A jeśli za moją postawę hipotetyczny wyższy byt ześle moją hipotetyczną duszyczkę na wieczne potępienie, to ja nie chce mieć z tym bytem nic wspólnego.

Nie porównuj większości religijnej do np. mającej jakieś zdolności.
Co do akcji jak napisałem-po co to? Co to da? Kasa i czas wywalona w błoto. Co do akcji Kościoła-obecnie nie prowadzi żadnych, a żyje. Tak, tak wiem inkwizycje itp. Ale to było i zostało wyjaśnione.
Nie porównuj Marszu z okazji odzyskania niepodległości do zlotu dewiantów :lol: to tak jakby Bayern porównywać pod względem sukcesów z Augsburgiem. Są sfery życia tzw. intymne i tego się nie powinno pokazywać publicznie.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Religia

Postprzez Grzechoo » 2012-09-28, 11:03

szimi napisał(a):Są sfery życia tzw. intymne i tego się nie powinno pokazywać publicznie.


... a mimo to Kościół od lat obecny jest w przestrzeni publicznej, poprzez msze transmitowane w telewizji publicznej, katolickie programy misyjne czy szeroko cytowane wypowiedzi kleru na tematy polityczne (a księża zawsze powtarzają, że "w niektórych sytuacjach" powinni bronić tego czy tamtego, ze względu na naukę Kościoła - zatem jest to sfera duchowa, sacrum, więc także sprawa intymna).
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Religia

Postprzez szimi » 2012-09-28, 11:32

Bo jeśli sacrum jest naruszane to trzeba tego bronić. Ale czy ktoś komuś narusza jego łóżkowe sprawy? Nie. Więc paradami itp. nie ma czego bronić.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Religia

Postprzez ironlemon » 2012-09-28, 12:00

szimi napisał(a):Bo jeśli sacrum jest naruszane to trzeba tego bronić.

Dla Ciebie sacrum, dla innych niekoniecznie.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Religia

Postprzez Scholli » 2012-09-28, 12:08

ironlemon napisał(a):
szimi napisał(a):Bo jeśli sacrum jest naruszane to trzeba tego bronić.

Dla Ciebie sacrum, dla innych niekoniecznie.
ale dla szimiego istnieje tylko "dla Ciebie" - "dla innych" nie mieści się w jego wąziutkim umyśle :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Religia

Postprzez szimi » 2012-09-28, 12:45

Mieści. Tylko tak samo jak ja nie wytykam niewierzącym i nie deptam ich ideałów, tak samo ideały kościoła nie powinny być deptane.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości