Ataki terrorystyczne

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Ataki terrorystyczne

Postprzez Tomachawek » 2005-07-07, 11:13

i pewnie znowu atak terrorystyczny:

Eksplozje w metrze i autobusach w Londynie - sš ofiary œmiertelne

Kilka stacji metra londyńskiego zostało ewakuowanych rano po tym, jak w rejonie ulicy Liverpool usłyszano pod ziemiš huk, przypominajšcy odgłos wybuchu. Policja informuje o ofiarach œmiertelnych. Telewizja CNN podała o trzech kolejnych eksplozjach w autobusach miejskich.

Policja potwierdził informację o wybuchu w autobusie na Tavistock Square w centrum Londynu. Żródła zwiazane z zarzšdem transportu miejskiego informujš o trzech oddzielnych eksplozjach w autobusach.

Telewizja Sky News informuje, że cała sieć londyńskiego metra została sparaliżowana. Prawdopodobnie zderzyły się składy podziemnej kolejki w wyniku awarii pršdu - informuje Sky News. Ze stacji metra Aldgate wybiegajš ludzie "zalani krwiš". Sš ofiary œmiertelne - informuje niemiecka telewizja n-tv.

Eksplozje w londyńskim metrze były powodowane "gwałtownymi skokami napięcia" - informuje BBC, powołujšc się na policję transportowš. Do takich skoków doszło na stacjach Aldgate, Edgware Road, King's Cross, Old Street i Russell Square. Widziano rannych na stacji Liverpool Street.

BBC cytuje jednego ze swych pracowników, który w chwili eksplozji znajdował się na stacji Blackhorse Road: Powiedziano nam, że była bomba na stacji Liverpool Street.

Ludzie pozostawali przez 30 minut uwięzieni w metrze, niektórzy mdleli w atmosferze ogólnej paniki - powiedział Reuterowi jeden z naocznych œwiadków na stacji Euston.

Londyńskie media donoszš o ambulansach przybywajšcych na stację Liverpool. (mn)


kurde no, znowu!!! to nie moze tak byc!!! Pewnie sie ktos wkurzyl ze wygrali i Londyn jest organizatorem IO 2012
Tomachawek
 

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Max » 2005-07-07, 12:36

raczej wkurzyli sie ze blair wyslal wojska do iraku :] takiego ataku nie wykonuje sie z dnia na dzien
nie byla to pierwsza proba zaatakowania londynu, ale pierwsza udana
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez DamKam » 2005-07-07, 13:27

No i znowu terrorysci dali o sobie znac :evil:
Tym razem padlo na Londyn :!: Jestem bardzo ciekaw czy wybranie Londynu jako organizatora IO mialo tutaj jakis wplyw ale mysle ze raczej nie bo przeciez taki zamach planuje sie duzo wczesniej...
Terrorysta idealnie udalo sie zaklucic swietowanie Londynczykow :roll:
Co tu duzo mowic... kolejna wielka tragedia...
Ciekawe czy to faktycznie Al Kaida (tak jak podaja w TV) czy moze jakies inne dranstwo...
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze takiego zamachu nie da sie przewidziec i ze nikt sie nie moze go spodziewac :? Zwykly dzien, jedziesz sobie metrem i spotyka cie cos takiego- to musi byc straszne :cry:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Lmollu » 2005-07-07, 18:43

W całych tych tragediach pocieszam sie, ze nie bedzie zamachu na Bayern, bo mamy Karimiego :D
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Grzechoo » 2005-07-07, 20:25

Max napisał(a):raczej wkurzyli sie ze blair wyslal wojska do iraku :] takiego ataku nie wykonuje sie z dnia na dzien
nie byla to pierwsza proba zaatakowania londynu, ale pierwsza udana


Zgadzam się. I nie zdziwię się, gdy będzie gdzieœ podłożona bomba w Warszawie (oby tak nie było!). Al Kaida się będzie mœciła za Irak, a Bin Laden z Husseinem (o ile jeszcze żyjš...) będš się œmiali i dalej planowali ataki. Trzeba coœ z tym zrobić! Najlepiej dla własnego bezpieczeństwa i spokoju - tak jak Hiszpanie - wycofać swoje wojska z Iraku. I tak nie mamy żadnych korzyœci z tego, że pomagamy amerykańcom (a miały być!) i nie będziemy mieli. Niepotrzebnie rzšd naraża nasz kraj na ataki terrorystyczne. Zdaje się, że przed stworzeniem polskich kontyngentów Irakijczycy uważali nas nawet za przyjaciół (chociaż sam nie wiem ile w tym prawdy).
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Swatek » 2005-07-07, 20:29

Hmm... zamach pokazal, ze jeszcze duzo mamy do zrobienia jezeli chodzi o bezpieczenstwo przed atakami terrorystycznymi. Zdaje sie, ze atak z 11 Wrzesnia 2001 roku bardzo duzo nauczyl swiat, jednak po tym wydarzeniu dochodzi do nastepnych, w Madrycie, a tym razem w Londynie. Nie wierze jednak, iz Anglicy i Hiszpanie nie byli gotowi na to. Wiec w czym tkwi problem jezeli jest tak scisla kontrola w roznych miastach zagrozonych atakmi. Dla mnie osobiscie ciezko jest odp. na to pytanie. Widac tylko, ze po zamachach z przed 4 latach o wiele akcja ratownicza jest poprawiona. Sprawniej to idzie.

Grzechu dla mnie lepiej bylo nie wchodzic w to bagno, a nie wchodzic i teraz wyjsc. To da terrorystom pewnosc siebie. Myslisz jezeli alianci nie beda pokowac sie do Iraq to nie bedzie atakow? Slabo w to wierze :)

[ '] swieczka dla ofiar ataku
"Life is simple, you make choices and don't you look back"
Swatek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 188
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-05-27, 15:55
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Kociol » 2005-07-07, 20:35

Lmollu napisał(a):W całych tych tragediach pocieszam sie, ze nie bedzie zamachu na Bayern, bo mamy Karimiego :D


Œwietny zart.
Ja wspolczuje ludziom, ale znowu mamy wiele opcji przyczyn tych ataków. Niektorzy mowia o wojskach brytyjskich w Iraku, inni napewno beda mowic, że to z powodu wyboru Londynu na gospodarza Igrzysk w 2012 roku. Prawdy jak narazie nie znamy, i zapewno szybko nie poznamy.

Dołaczam się do Swatka i ['] dla ofiar tragedii...

Jak narazie tylko, badŸ aż 4 Polaków w szpitalach, stan zdrowia ich jest dobry
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez haj » 2005-07-07, 21:03

Najprawopodobniej ta "akcje" przygotwywali terrorysci od paru tygodni, jak nie miesiecy...

Możliwoscie jest kilka - jak podal rzad rosyjski to wszystko zwiazne jest IO bo niby w kazdym innym miesjce ktore by wygralo mialy byc takze zamachy...

Inni twierdza ze to przez koalicje z USA i sprawa w Iraku...

Jednak do ataku podobno przyznala sie grupa Œwietej Wojny - i to by byla najprawdopodobne, gdyz zaczyna sie proces Szejka ktory od dawna nawoalywal do Dżihadu (czy jk to sie pisze) - owy Szejk ma byc skazany na dozywocie. Terroeystom pomogl zjazd G8 bo wiekszosc sluzb porzadkowych zostalo ksierowanycxh do Szkocji...

Swatek mowisz o kontroli - a jak by to Twoim zdaniem mialo wygladac? Bombe o duzym razeniu mozna zbudowac w domu i nie musi byc ona wielkich rozmiarow. Wystarczy ja przykleic do plecow na kregospupie czy do brzucha i juz jest niewidoczne. A czy bedzie sens kontorlowac kazdego kto bedzie wchodzil na lotnisko, metro, do autobusu? Nie wiem - ale mysle ze to w tym momenie nie jest zadnym rozwiazniem.

Wycofanie wojs - a co to teraz da? Jestesmy tyle juz tam, ostarnio pojechala zmiana ode mnie z Rzeszowa do Iraku. Wydaje sie ze nawet rychle wyciagniecie wszystkich Polaków stamtad nic by nie dala... a ugiecie sie terrorystom moglo by tylko pograzyc swiat. Bo jak my sie wycofamy, pozniej moga byc kolejni - az w konmcu zostanie same USA i Anglia? Wowczas wiadome jest ze przegraja wojne z terroryzmem a wtedy Boze miej w opiece swiat, gdy bedzie wiecej takich "antychrystów" jak Bin Laden czy Hussein...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Scholli » 2005-07-07, 23:09

haj w powyższym poœcie powiedział właœciwie wszystko co ja na ten temat miałem do powiedzenia, więc ja tylko podpisuję się pod tš opiniš aby nie powtarzać... :) aczkolwiek nie gloryfikowałbym aż tak Bin Ladena, w historii œwiata było już wielu takich jak on, a i nie mała liczba jeszcze gorszych... co do "Boże miej w opiece" to terrorystami też opiekuje się (ich) Bóg więc ja proponuję żeby ci bogowie se załatwili te sprawy między sobš a nas ludzi pozostawili w spokoju (troszku ciężko będzie z tym bo zarówno bóg chrzeœcijański jak i ten w którego wierzš wyznawcy islamu jest tym samym bogiem, ale cuż - może jakoœ to się uda zorganizować...)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Swatek » 2005-07-07, 23:35

Haj, nie wiem, czy jest sens kontrolowac wszystkich ale nagle Angole zaczeli tak robic, dzis na wp.pl widzialem w galerii zdj. jak nawet Szumachera kontrolowali.
"Life is simple, you make choices and don't you look back"
Swatek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 188
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-05-27, 15:55
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez haj » 2005-07-09, 08:37

Bo Anglicy zaczynaja popdac w taka paranoje jak Amerykanie po 11 wrzesnia (choc wcale im sie nie dziwie). Takie kontrolowanie jest dobre, ale na krotka metę - otoz na poczaktu wszyscy beda sie starac aby cos wylapac, a wowczas calkiem niewinni ludzie moga pasc ofiara jakiegos ataku ze strony ochroniarza, bo w walizce mial jakis zle wygladajacy przedmio...

Mam nandzieje jednak ze Brzad brytyjski nie zdecyduje sie na to samo co USA - czyli sprawdzanie odciskow palcow itp. Bo jak dla mnie - szczegolnie Polakom to uwlacza godnosci. Tyle dla nich zrobilismy, chyba jako pierwsi poparlismy ich akcje na Irak, wyslalismy mnostwo wojska, zaprowadzamy tam porzadek, a oni traktuja naszych rodaków na lotnikach jeszcze gorzej niz to mialo miejsce przed ta wielka pomoca z naszej strony. PRzeciez gdy ja bym mial dawac odciski, przechodzic kompletna rewizje to czulbym sie jak przestepca, o cos oskarzony, a tym czasem po prostu chcialem np zobaczyc Statue Wolnoœci :roll:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Scholli » 2005-07-09, 09:47

co do tej wzmożonej kontroli to musiałaby być ona tak samo silna jak w Izraelu, żeby cokolwiek zdziałać, a i to jak wiadomo, nie przynosi całkowitej pewnoœci... a jeżeli chodzi o te odciski itp. myœlę, że nie chodzi tu o brak zaufania/podejżliwoœci wobec Polaków tylko o brak zaufania (słusznego zdecydowanie) o braku wystarczajšcej kontroli i zabezpieczeń tu w Polsce i możliwoœci przeniknięcia tš drogš do USA - to tak w ramach uzasadniena tego faktu, ale osobiœcie to również uważam, że to bezsensowne, bo jak jakiœ terrorysta chce się dostać to i tak się dostanie...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez marycha_fcb » 2005-07-09, 11:54

ataki bombowe w londynie i turcji, alarm w budapeszcie, płoneła kancelaria premiera w warszawie ale to nie wiadomo z jakiego powodu... za londynem stoi bin laden przyznał sie do tego odlam al kaidy... :| wszystkie przeslanki wskazuja że kroi sie cos niedobrego... bo co dobrego moze być jak sie spotykaja trzy głupie facety mysle tu o putinie sziraku i szrederze ==> rosja francja niemcy :| a w niemczech coraz odważniej sobie poczynaja naziœci ZNOWU... :| tak jak przed wojnš...:| iran i korea północna maja broń jšdrowš.. a ta trójka sie zwišzuje i spiskuje :|
historia kołem sie toczy i koło zatacza :| także obadamy ... :(
Obrazek
marycha_fcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-05-29, 15:35
Lokalizacja: Zabrze
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez piotraldinho » 2005-07-14, 09:24

['] dla ofiar .
Co do atakow to potwierdzilo sie , ze terroryzm to najwiekszy problem swiata w tej chwili . Rok temu Madryt , teraz Londyn , za rok Warszawa ? Widac ze atakuja tych co weszli w operacje Irakijska ...
jak patrzylem na to w telewizji (bo mialem w hotleu CNN , BBC , Polonie) to naprawde zyc sie odniechciewa jak sie na to patrzy i bardzo wspolczuje rodzinom ofiar jak i ofiarom . Bardzo mi smutno było jak to widzialem i potem w angielskiej gazecie o tym czytałem .
wojna religijna , 3 wojna swiatowa coraz blizej ...
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez olli » 2005-07-14, 12:28

Według mnie ten atak to była kompletna porażka Al-Kaidy. WTC, Madryt to był udane ataki. 50 Ofiar jak na zamach organizowany przez miesišce a może nawet lata to naprawde niedużo, a dzięki temu teraz policja anglielska ma większe prawa dot. zamykania podejrzanych osobników i im to wyjdzie tylko na dobre, oczywiœcie nie ujmujšc że ofiary były [*].
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości