Leśniczówki

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2006-03-14, 21:20

Przecież wyraźnie zaznaczyłem to, iż mi nie przeskadza samo słowo, bo każdy ich używa według własnego mniemania, ale o podłapania taniego, bezwartościowego hasła tylko po to, aby przykuć uwagę czytelników bardzo czułych na mecz z Milanem.

To tak jakby napisać po meczu AC Milan - Deportivo la Coruna 4:1, iż Hiszpanie to tylko sparingpartnerzy, zaś dwa tygodnie później ropzisywać się o fenomanelnym zwycięstwo 4:0 w La Coruni. Tak samo jest teraz: jeszcze w litsopadzie kibice wynosili na wyżyny zawodnikó Bayernu, by ich zaraz wyrzucać.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 21:22

haj napisał(a):Przeczytaj jeszcze raz mój wpis, tyle tylko, że tym razem ze zrozumieniem. Wówczas powinieś pojąć to, że nie tyczyło się to użycia takiego określenia, lecz podłapania taniego hasła, zaczerpniętgo z jakiegoś szmatławca europejskiego.

Najwyraźniej nie pojmujesz różnicy pomiędzy umiejętnościami a formą. Dopóki nie zrozumiesz tej olbrzymiej przepaści międzt tymi znaczeniami, dopóty nasza polemika na ten temat mija się z celem.

Komentarze "kibiców" którzy o 2 słabych spotkaniach chcą wywalać cały skład są tyle dla mnie warte, co śniego nie z 1995 roku, ale z 1000 albo i dalej. Felietony mają to do siebie, iż wyraża się swoje zdanie w najbardziej obiektywny sposób, jaki się da - u Ciebie czuć od samego początku pesymistyczne nastawienie, dlatego też moja ocena Twojego artykułu jest niska.


Mysle ze jakbys dostal oferte z takiego "jakiegos szmatlawca" europejskiego przyjalbys ja z pocalowaniem reki. Najwyrazniej Ty nie pojmujesz roznicy chyba miedzy forma a umiejetnosciami. Nie odpowiedziales chyba na moje pytanie (chyba ze czegos nie zauwazylem...) czy jestesmy w stanie powalczyc z Chelsea czy Barcelona. I nawet jak bedziemy w formie. Mialem na mysli piszac w felietonie nie tylko forme, a umiejetnosci i radze poczytac sobie go jeszcze raz. No polemika mija sie z celem, bo Ty widocznie wierzysz w zloty Bayern z lat poprzednich. Ten aktualny Bayern walczyc moze tylko w Bundeslidze. Nie mowie o calym skladzie, a o niektorych zawodnikach, jak rowniez trenerze. Polecam tez przeczytac definicje felietonu (www.pwn.pl!). FELIETON NIE MUSI BYC obiektywny, wiec nie wiem skad wyciagnales definicje, ze wyraza sie swoje zdanie w najbardziej obiektywny sposob. Moje nastawienie jest pesymistyczne, a skoro Twoje jest optymistyczne to trwaj w nim dalej, ja Ci tego nie bronie...

[ Dodano: 2006-03-14, 21:24 ]
A przykucie uwagi czytelnika to jedna z czesci sztuki dziennikarskiej... A ja podchodze do wszystkiego profesjonalnie, wiec zarowno tytul jak i obrazek obok felietonu byl i mial byc kontrowersyjny
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez H.Fei-tzu » 2006-03-14, 21:29

haj napisał(a): Felietony mają to do siebie, iż wyraża się swoje zdanie w najbardziej obiektywny sposób

Z goła możliwe, że obiektywizm jest z góry narzuconym punktem dla felietonistów ale jakby smakowała wypowiedź bez pesymistycznych przewidzeń jeśli są powody do ich użycia :!:
Szkoda tylko, że Lesnik nie zakończył felietonu dygresją, stanowiącą kontrastowe zakończenie i poddałby myśl czytającym, czy aby napewno jest tak źle aby się załamywać :?: Chyba, że autor ma rozstrojone nerwy.
:twisted:
Obrazek

Metal Thrashing Mad!
Obrazek
H.Fei-tzu
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2005-12-04, 14:38
Lokalizacja: krąg popleczników
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2006-03-14, 21:34

Jestem zdania, że powalczyć z każdym można, a to, iż pokonaliśmy bijący w Serie A Juventus Toryn (ograł wóczas o ile pamiętam AC Milan 3:0) w bardzo dobrym stylu najlepiej o tym świadczy. Ponadto remis 1:1 w Monachium z Mediolańczykami jakoś nie wywołał u nikogo haseł typu "sparingpartnerzY" to dlaczego akrat po fatalnym pojedynku z AC Milanem, w ciągu 2 tyg. z liczącej się drużyny w Europie w prasie zrobiono z Bayernu nieudaczników? Bo ta prasa to jak wspomniałem szmatławce...

Poszedłem za Twoją radą i skorzystałem z www.pwn.pl . O to definicja słowa Felieton - "felieton m IV, D. -u, Ms. ~nie; lm M. -y
«utwór publicystyczno-dziennikarski o tematyce społecznej, obyczajowej lub kulturalnej, posługujący się środkami prozy fabularnej»"

Nie wiem, chyba jestem ślepy, ale nie dostrzegłem w niej niczego, co by zaprzeczało temu, co powyżej napisałem. Jak jest, to proszę Cię - oświeć mnie.

Mysle ze jakbys dostal oferte z takiego "jakiegos szmatlawca" europejskiego przyjalbys ja z pocalowaniem reki


Nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja dorastałem w przekonaniu, że są wartości ważniejsze niż pieniądze. Nie podjąłbym pracy w żadnej gazecie, która żerowałaby na kłamstwie i taniej sensacji, czy nie zostałbym managerem Schalke 04 tylko dlatego, że płaciliby mi słone pieniądze. Ale szanuje też ludzi, którzy jako priorytet stawiają sobie liczbę cyferek na koncie bankowym. Bo nie są to gorsi ludzie...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 21:38

Hmm, kontrastujace zakonczenie? Ok, specjalnie dla tych co tutaj marudza.

"Jednak wszystkim tym co napisalem wyzej, nie powinnismy sie tak naprawde martwic, bowiem nasza taktyka "kopnij i biegnij" na pewno wygramy kiedys Lige Mistrzow. Jak nie za rok to za dwa, jak nie za dwa to sprobujemy powalczyc za trzy. Pan Magath bedzie zmienial szaliczki, czym zdobedzie ogolnoswiatowa popularnosc i uznanie oraz wprowadzi nowe trendy w modzie. Z naszego skladu odejdzie Ballack. Zarzad kupi kilka swiatowych gwiazd po 2, 3 miliony Euro, co pomoze nam w utrzymaniu naszego ogromnego budzetu oraz pozwoli nam sie szczycic najtanszymi transferami w Europie. :)"

Oczywiscie, ze to bylo ironiczne. Felieton nie musi byc obiektywny (i nigdy nie bedzie) bowiem autor takowego nigdy nie obiektywnym nie bedzie (bo ma swoje spojrzenie na dana sytuacje). Moje spojrzenie jest takie, ze nie widze Magatha w Bayernie. I to POWTARZAM, ze nie po meczu w Milanie, lecz juz wczesniej. Chyba wolnosc slowa, znaczy to, ze powinnismy szanowac rozne poglady tak? Ja szanuje Wasze i oczekuje tego od Was. Proste. I logiczne.

[ Dodano: 2006-03-14, 21:42 ]
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja dorastałem w przekonaniu, że są wartości ważniejsze niż pieniądze. Nie podjąłbym pracy w żadnej gazecie, która żerowałaby na kłamstwie i taniej sensacji, czy nie zostałbym managerem Schalke 04 tylko dlatego, że płaciliby mi słone pieniądze. Ale szanuje też ludzi, którzy jako priorytet stawiają sobie liczbę cyferek na koncie bankowym. Bo nie są to gorsi ludzie...

Hola hola, pijesz tutaj bardzo do mnie (oczywiscie nie wprost, jak to sprytnie napisales) :) Szacunek za to, bo to w moim stylu, co nie znaczy ze ja jestem taka osoba jaka napisales. U mnie jest zupelnie tak jak u Ciebie i to zdanie zaczynajace ta dyskusje faktycznie bylo niepotrzebne.
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2006-03-14, 21:44

A przykucie uwagi czytelnika to jedna z czesci sztuki dziennikarskiej... A ja podchodze do wszystkiego profesjonalnie, wiec zarowno tytul jak i obrazek obok felietonu byl i mial byc kontrowersyjny


Kontrowersyjne? Będę to wspominał do znudzenia - powielanie tematu jest nudne i podlatuje chęcia zrobienia taniej sensacji.

Oczywiście nie do końca nie będzie - ale profesjionalny dziennikarza, w tym wypadku także felietonista, jeśli traktuje poważnie to co robi to zachowuje choć trochę obiektywizmu w każdej sytuacji.

A kto tu nie szanuje czyiś poglądów? :roll: Jest dyskusja na temat tego, czy słuszne jest powielanie tematu w celu zrobienia sobie większej ogląldaności. Dla mnie jest to tani chwyt, który prędzej odrzuca niż przykuwa uwagę.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 21:44

Prosze Cie Haj..., dla Ciebie wszystko, widocznie slabo szukales. Ze strony PWN:
FELIETON [fr.], krótki utwór publicyst.-dziennikarski na tematy polit., społ., obyczajowe i kult., napisany w sposób lekki i efektowny, utrzymany w OSOBISTYM TONIE; gatunek wprowadzony w XVIII w. na łamach fr. „Journal des Débats”; zwykle umieszczany na stałej kolumnie, zw. kolumną felietonową; odmiany: tzw. powieść felietonowa (E. Sue), kronika (np. Kroniki tygodniowe B. Prusa w „Kurierze Warszawskim”); w XX w. rozwinęły się nowe formy: f. radiowy, film. i telewizyjny. Za mistrzów współczesnego f. uchodzą A. Słonimski i S. Kisielewski.
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Tymek » 2006-03-14, 21:45

Wspomniałeś o tym że co by bayern grał gdyby tam grali Sahin czy Kroos, hehe Ty mnie nie rozumiesz, ja powiedziałem że to jest przyszłośc, i moim zdaniem to oni kiedyś będą stanowili o sile FCB (przynajmniej Kroos) a nie teraz gdy jeden ma lat 16 a drugi 17, tylko jestem za tym by dawac takim graczą szanse grac w ważnych meczach. Bo chyba nie myślisz że dopuki będziemy zasilac skład 30 latkami jesteśmy w stanie coś osiągnąc.


A nawiasem co do waszej dyskusji, zgadzam się w 100% z Leśnikiem , wszystko co napisał było prawdą a za takie blamaże powinno się brac odpowiedzialnośc ,a jakoś nikt do tego w FCB się nie poczówa. A byc na dobre i na złe ze swoim klubem to nie wiecznie go cacac i mówic jaki jest wspaniały gdy w ostatnich latach jest cieniem samego siebiem,ale wytknąc błędy i czasem ostro zjechac. Nie zależnie od formy.
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 21:48

Ja nie musze sobie robic sztucznej ogladalnosci, wiec nie wiem czemu caly czas o tym piszesz... Takie sa aktualnie wydarzenia i na ten temat jest aktualnie felieton. A co mam pisac, zeby wedlug Szanownego Haja nie podlatywalo szukaniem ogladalnosci? Masz jakis pomysl? Moze o zlotym Bayernie z 2001? Czy o wydarzeniach historycznych z 195...?! Felietony najczesciej sa poswiecone sprawom aktualnym... (tak, tego nie bylo w definicji)
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2006-03-14, 21:58

tylko jestem za tym by dawac takim graczą szanse grac w ważnych meczach. Bo chyba nie myślisz że dopuki będziemy zasilac skład 30 latkami jesteśmy w stanie coś osiągnąc.


http://www.fussballdaten.de/vereine/bay ... 001/kader/ - zoobacz jaką wówczac mieliśmy "młodą" kadrę, a także popatrz na ostatnie dwa sezony AC Milanu i skład w jakim oni grali. Można? Można...

Sam pogrubiasz słowo "lekki", co chyba samo mówi o tym, że ma się on przyjaźnie czytać itp, a gdy z tekstu bije wręcz stronniczością, to jest to bardzo słaby felietonik.

Felietony najczesciej sa poswiecone sprawom aktualnym... (tak, tego nie bylo w definicji)


Dokładnie - jakby nie patrzyć aktualność to nie jest tylko obecna godzina, a także to co się stało niedawno, kilka tygodni temu itp (co pwn.pl już tego nie podaje? :lol: )

Takie sa aktualnie wydarzenia i na ten temat jest aktualnie felieton. A co mam pisac, zeby wedlug Szanownego Haja nie podlatywalo szukaniem ogladalnosci? Masz jakis pomysl? Moze o zlotym Bayernie z 2001?


Tak, bardzo proszę, jeszcze jakbyś mógł to dodaj coś pochlebnego o Balcerowiczu i Jaruzelskim, a żeby było całkiem słodko to napisz, że serwis www.bayern.munchen.pl jest jedyną wyrocznią spośród wszystkich stron o tematyce piłarskiej w globalnej sieci internetowej!
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 22:04

Tekst nie byl stronniczy i polecam jeszcze raz go sobie przeczytac (moze za 8 razem w koncu go zrozumiesz...) Fakt, niby matura latwa rzecz... :) Bardzo slaby felietonik? Niestety w przez swoje OGROMNE ego dostrzegles to jako jedyny chyba (co jest mi barrrrdzo ganz egal). Wiec Panie wiecznie wywyzzszajacy sie zejdz na ziemie i sprobuj walczyc ze swoim ego, bo to nie swiadczy dobrze o Tobie (poza tym nie widze zadnych podstaw Twojego wielkiego mniemania o sobie)

[ Dodano: 2006-03-14, 22:07 ]
Aaaa, zamiast pisac ze nasz serwis jest wyrocznia, napisze ze jego redaktor naczelny Haj jest jedynym obiektywnym i majacym racje medium w tym serwisie oraz, ze wszystko co powie jest prawdziwe i niepodwazalne. Wszyscy Ci ktorzy WAZA sie sprzeciwic jego opiniom pisza slabe felietony i w ogole sa maluczcy w jego oczach. Wtedy juz bedzie slodziutko :)
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2006-03-14, 22:08

To porszę mi tu parę cytatów, to też zachować, które świadczą o tym co napisałeś.

Bo jak nie to radzę jak najszybciej odszczekać te słowa skierowane w moją stronę.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 22:08

Polecam tez napisanie drugiego, lepszego felietonu. I obiektywnego. Ocenie, przeczytam.

[ Dodano: 2006-03-14, 22:10 ]
Ponownie powtarzam hola hola... Nie do mnie z tekstami, ze mam cos "odszczekiwac", bo sama nazwa wskazuje kto to powinien robic. Zapraszam z takimi tekstami do swoich przyjaciol/kolegow jak takie cos toleruja. A wklejac tutaj nie bede cytatow, wystarczy samemu spojrzec na swoje posty. Samokrytycyzm, jest w j. polskim takie slowo chyba tez
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2006-03-14, 22:11

Nadal nie otrzymałem cytatów, ani niczego świaczego o tym, że uważam się za jkieś guru. Czekam - na razie są to pomówienia.

A takie rzucanie słów na wiatr - co pokazała Polska rzeczywistośc i co sąd ścigają słusznie (oczywiście takiej sprawie nie ma mowy, jedynie służy to jako przykład) - nie zostają zapomniane bez żadnej konsekwencji.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2006-03-14, 22:11

I co do zachowan, to wystarczy spojrzec na ten temat.
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości