Stanowisko trenera Bayernu

Sprawy związane z klubem

Kto powinien zostać na ten moment trenerem Bayernu?

Ankieta wygasła 2017-10-25, 14:32

Heynckes
19
68%
Tuchel
6
21%
Luis Enrique
0
Brak głosów
Nagelsmann
2
7%
Favre
0
Brak głosów
ktoś inny do końca trwającego sezonu
1
4%
 
Liczba głosów : 28

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-11-29, 04:08

Cejmi napisał(a):Po pierwsze jest selekcjonerem a nie trenerem. Po drugie wcześniej jako trener nic wielkiego nie osiągnął i po takiej przerwie od trenerki jest dla mnie wielką niewiadomą. Bayern to nie miejsce na eksperymenty, mam nadzieję, że Klinsmann już czegoś naszego Zarządu nauczył.


Po pierwsze a co to ma do tego? LvG też był selekcjonerem i to dwukrotnie. Hiddink również, co nie zmienia faktu, że to bardzo dobrzy doświadczeni trenerzy ;) Po drugie Low jako trener zdobył puchar Niemiec z Vfb Stuttgart, z fantastycznym wówczas trio Balakov-Bobic-Elber
Obrazek
nie wiem czy pamiętasz :P i jeśli to dla Ciebie nie jest osiągnięcie jeszcze ze Stuttgartem to spoko :P
A np w Bundeslidze dwukrotnie ze Stuttgartem sezon po sezonie był 4 ;) to też bardzo dobry rezultat ;)

Dziadek Mróz napisał(a):Ale Klinsmann a Loew to trochę dwie inne bajki,bo Jogi to właśnie koleś od taktyki i w sumie zna wielu piłkarzy,reprezentacja Niemiec jest chyba najlepiej grającą drużyną na świecie w ostatniej dekadzie,dałbym mu szansę szybciej niż Nagelsmannowi.


Otóż to tak samo myślę Jogi zna bardzo dużo niemieckich zawodników jak mało kto,współpracował w kadrze z dużą częścią naszych zawodników. Chciałbym zauważyć, że np na Kimmicha też szybko zaczął stawiać :wink: I pozwolił mu zaistnieć w swojej kadrze ;) zna niemiecką piłkę od podszewki bardziej Cejmi niż Ci się wydaje ;)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-11-29, 12:31

No i byśmy w dodatku ładnie grali i skutecznie :wink:
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Cejmi » 2017-11-30, 09:12

"Sukcesy" Lowa mnie nie powalają, patrząc chłodno Jogi ma najgorsze CV (w roli trenera) spośród naszych ostatnich trenerów, tylko wspomniany Klinsmann miał je gorsze jak obejmował Bayern. Bycie w 4 BL, która wtedy był e ok. 4-6 ligą w Europie to kiepskie rezultat, a puchar pocieszenia to fajna sprawa ale ile meczów w LM wygrał Jogi? Ile ma ćwierćfinałów, półfinałów? Jakie ma doświadczenie w prowadzeniu wielkiego klubu? Reprezentacja gra fajnie, ale rzadko kiedy selekcjoner sprawdza się w wielkim klubie. To dwa zupełnie inne światy i imo stać nas by sięgać po najlepszych fachowców na rynku, którzy w danym momencie są dostępni a nie znowu kombinować i liczyć, że się uda. Gwarancji nie ma nigdy, ale ryzyko z Jogim zdaje się być większe niż np. z Kloppem czy choćby nie chcianym prze zemnie Tuchelem. Tak czy owak od lata najprawdopodobniej będziemy mieli nowego trenera, więc jeśli Jogi jest przymierzany do FCB to żadnej rocznej przerwy brać nie może tylko od razu po MŚ powinien wziąć się ciężkiej pracy by należycie przygotować zespól do sezonu.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1738
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 27m 25s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez bercik » 2017-11-30, 10:17

Sukcesy" Lowa mnie nie powalają......
a w/g Ciebie,który trener reprezentacji Niemiec miał ostatnio takie sukcesy ......????????????? po Franze nikt ....były tylko epizody i przebłyski.... tak,że analiza CV do poprawy;a gdyby został trenerem klubowym to nigdy nie wiadomo jak to będzie wyglądać... nabijanie wątków nie ma sensu,na razie jest Jupp i wszystko gra,a co będzie to nikt nie wie i wszystkie spekulacje nie mają sensu
bercik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2007-06-26, 17:12
Online: 4d 1h 54m 50s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Cejmi » 2017-11-30, 10:38

Wspomniane przeze mnie "sukcesy" odnoszą się do komentarza scholli7, co zresztą przedstawiłem w kolejnym zdaniu w moim poście. Napisałem wyraźnie, że w roli trenera sukcesy są marne, sukcesy w roli selekcjonera nie są dla mnie argumentem, gdyż Bayern jest klubem a nie reprezentacją.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1738
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 27m 25s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez mancipium » 2017-11-30, 11:22

i z wielkim szacunkiem należy traktować ssukces loewa, ktory z calym szacunkiem, ale super kadra to nie dysponował. wiele zawodnikow co gralo u niego na MŚ super zawody, w klubach nic wielkiego nie osiągnęło.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-11-30, 22:00

mancipium napisał(a):i z wielkim szacunkiem należy traktować ssukces loewa, ktory z calym szacunkiem, ale super kadra to nie dysponował. wiele zawodnikow co gralo u niego na MŚ super zawody, w klubach nic wielkiego nie osiągnęło.


No już bez przesady,kadrę to miał zajebistą,wymieniaj tych piłkarzy ; ) Kahn/Lehmann,Friedrich (podpora Herthy przez lata),Mertesacker (już chyba był kapitanem Arsenalu?),Metzelder (w realu może mu nie poszło najlepiej,ale sam fakt,że tam trafił o czymś świadczy,też przegrał z kontuzjami,przez lata podpora Dortmundu),Philip Lahm - przedstawiać nie trzeba.
Dalej : Ballack - wielka gwiazda,Frings : Dortmund,Werder,Bayern,u nas może się nie sprawdził do końca,ale w Werderze wymiatał,wiele klubów (Juve,Inter) go chciało,ale postanowił zostać w Bundeslidze,Bernd Schneider - podobnie jak u Fringsa,nie chciał wyjeżdzać,przez lata gwiazda Leverkusen "brazylijczyk",Schweinsteiger - przedstawiać nie trzeba.
Podolski - absolutny fenomen w reprezentacji,pod koniec kariery trochę sobie popsuł statystyki,ale i tak strzelił prawie 50 bramek,w klubach było niby gorzej,ale czy jakoś tragicznie?
2003–2006 1. FC Köln 81 (46)
2006–2009 Bayern Monachium 71 (15)
2009–2012 1. FC Köln 88 (33)
2012–2015 Arsenal 60 (19)
2015 → Inter Mediolan (wyp.) 17 (1)
2015–2017 Galatasaray 56 (20)
2017– Vissel Kobe 5 (2)

W Arsenalu został odsunięty przez "geniusza" Wengera w momencie gdy był liderem punktacji kanadyjskiej w Premier League.

A może to Klose jest tym słabiakiem? ; )

A kolejne pokolenie Niemców,te z MŚ2010 i dalej to już gwiazda na gwieździe.


PS: Co nie zmienia faktu,że jak ktoś nie docenia wyników Loewa (same medale,w tym złoty MŚ) i stylu gry,to jest dla mnie skończonym osiołem.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-11-30, 23:38

Cejmi jeśli jesteś już taki konsekwentny w stosunku do Jogiego to powiedz co wobec tego Nagelsmann wygrał w LM, no dobrze co wygrał w LE już nie będę się czepiał :P i tutaj też powinieneś popatrzeć na chłodno :wink:
Jakoś LVG jako selekcjoner Holandii sprawdził się w Bayernie, bo poprowadził Nas do Finału LM eliminując m.in Man U. także to też dla mnie nie argument.
W czym takim zaimponował Ci Tuchel skoro Puchar Niemiec to dla Ciebie puchar pocieszenia?
Najwyraźniej zupełnie inaczej na pewne rzeczy się zapatrujemy :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Cejmi » 2017-12-02, 10:56

A gdzie ja napisałem cokolwiek o trenerze Hoffenheim? Tak samo, póki co Bayern to dla niego za wysoka półka. LvG zrobił wynik jako selekcjoner po przygodzie z FCB, wcześniej przed przybyciem do nas był trenerem klubowym o uznanej renomie. Po co pisać teksty w stylu "W czym takim zaimponował Ci Tuchel", skoro nic takiego nie napisałem? BTW wyraźnie napisałem, że nie chciałbym Tuchela w FCB. Czytanie ze zrozumieniem jest trudne, ale chyba nie aż tak. Żeby było łatwiej: chciałbym trenera klubowego z doświadczeniem i wynikami (aktualnymi a nie z przed dekady lub dwóch) a nie selekcjonera reprezentacji.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1738
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 27m 25s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez izi91 » 2017-12-02, 12:41

Moim zdaniem Löw to jest ciekawa opcja i byłbym za nią. Tak na prawdę nie bardzo widać odpowiednich kandydatów na objecie Bayernu, najlepszy wydaje się być Jupp, jednak pytanie czy ma ochotę zostać dłużej i jak u niego ze zdrowiem, bo niestety wiekowo jest już na prawdę zaawansowany. Fajnie by było jakby został jeszcze ze 2 lata, a po Euro spróbować Löwa. Inne kandydatury, Nagelsmann to dla mnie bardzo zła opcja w tym momencie. Nie poradzi sobie w Bayernie, to póki co dla niego za duży klub. Lubię gościa, w Hoffen robi fajne wyniki, ale jednak Bayern to Bayern, tu trzeba mieć autorytet, ogromną wytrzymałość na presje i duże doświadczenie. Wydaje mi się obecnie że dla Nagelsmanna jest za wcześnie. Widziałbym go w Bayernie za 4-5 lat, może np po Löwie? Widziałbym to tak, że Nagelsmann po Hoffen obejmuje jakiś duży klub typu BVB, S04 czy kogoś poza Niemcami, jeśli się sprawdzi w dużym klubie to wtedy go do Bayernu. Inna kandydatura Tuchel? Nie lubię go, jakoś mnie zupełnie nie przekonuje, niby robił dobre wyniki w BVB, ale jednak dość szybko skończył współprace w jakiejś dziwniej atmosferze. Te jego wyniki w BVB to też nie jest z resztą jakaś rewelacja wbrew pozorom, szczególnie w Europie nic wielkiego nie osiągnął. Przy Borussii Kloppa wygląda średnio, a pracę miał przecież dużo łatwiejszą, bo obejmował bardzo silną i pełną gwiazd Borussię, a nie broniącą się przed spadkiem jak za czasów Kloppa. No i własnie Klopp to jest ciekawa opcja, ciężko go będzie w tej chwili wyciągnąć z Liverpoolu, ale jakby Jupp został na 2 lata jeszcze, to powinno być łatwiej. W Anglii ciężko prowadzi się kluby myślę że Klopp może mieć za jakiś czas dość Liverpoolu i wtedy dałoby radę go wyciągnąć, z resztą równie dobrze LFC może go zwolnić, jak przyjdzie jakiś poważniejszy kryzys, co w przypadku tak wyrównanej ligi jak angielska jest całkiem możliwe. Dla mnie Klopp to najlepsza opcja chyba. Inne kandydatury? Nie chcę nikogo zza granicy, a inni Niemcy, nie bardzo jest kogo wziąć, może Favre?
Podsumowując ja bym widział to tak Jupp zostaje na 2 lata jeszcze, w między czasie walczymy o Kloppa, jeśli się nie uda to bierzemy Löwa. W dalekiej przyszłości można pomyśleć o Nagelsamnnie, jeśli się sprawdzi w poważniejszym klubie niż Hoffen.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-12-02, 20:03

Cejmi LVG przed przyjściem do Bayernu już wcześniej pierwszy raz był selekcjonerem Holandii( był Nim dwukrotnie) dlatego napisałem Ci, że takie wytyki w stronę Lowa i Twoje argumenty w stylu, że rzadko kiedy selekcjoner sprawdza się w wielkim Klubie mają się nijak do tego co napisałeś właśnie na przykładzie LVG.
A skoro Jogi miał mierne sukcesy według Ciebie w BL i tylko Puchar pocieszenia jak to napisałes, to idąc dalej takim tokiem rozumowania Tuchel również nie ma kwalifikacji bo zdobył tylko ten Puchar pocieszenia :twisted: A jeśli chodzi o Nagelsmanna przedstawiłem Ci Go jako jednego z głównych kandydatów o, których w ostatnim czasie było głośno, że przymierzany jest do roli trenera w Bayernie. I skoro Low nie ma sukcesów w BL czy też LM to idąc dalej Twoim tokiem myślenia trzeba sobie zadać oytanie jakie wobec tego ma suksesy właśnie Nagelsmann?
Cejmi napisał(a):Żeby było łatwiej: chciałbym trenera klubowego z doświadczeniem i wynikami (aktualnymi a nie z przed dekady lub dwóch) a nie selekcjonera reprezentacji.

Ostatnio miałeś trenera klubowego niby z mega doświadczeniem i wynikami, a jak było wszyscy byliśmy tego świadkami i nie był selekcjonerem reprezentacji :twisted: :lol:
Raz jeszcze podkreślę i powtórzę co już pisałem wcześniej Low zna niemiecką piłkę bardziej niż Ci się wydaje, zna ją od podszewki pracował i nadal pracuje z wieloma zawodnikami Bayernu jak i występującymi w BL i jest to konkretny argument by dać mu szanse jako trenerowi Bayernu. I wolałbym Jego jako Niemca jako trenera Bayernu niż np takiego Luisa Enrique, którego nazwisko też ostatnio się przewijało w prasie, czy nawet Conte.
Wolałbym nawet Jogiego niż Tuchela, czy też Nagelsmanna. Myślę, że chyba bardziej nadawałby się tylko Klopp.I zgadzam się z Tobą w 100% ze wszystkim co napisałeś izi91
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Cejmi » 2017-12-02, 20:44

Nie wiem jak Ci to prościej wytłumaczyć. LvG był trenerem reprezentacji Holandii przed objęciem FCB ale to było wiele lat wstecz a po drodze prowadził zespoły klubowe więc jego sytuacja nie jest analogiczna z tą Lowa. Gdyby Low po reprezentacji Niemiec objął Schalke, wygrał mistrza i zrobił wynik w LM, można by brać go na serio pod uwagę, bezpośrednio po pracy w reprezentacji dla mnie nie jest poważnym kandydatem i tyle.
Twoim problemem jest to, że piszesz mi o kandydatach stawianych przez media i wtykasz mi ich jako moich kandydatów by poprzeć swoje naciągane wywody. I ciągle wracasz to Tuchela i Juliana a ja już Ci napisałem, że to też nie są moi kandydaci na trenera FCB. Oby dwaj nie spełniają moich osobistych kryteriów, więc zarówno brak doświadczenia jak i odpowiednich wyników ich u mnie dyskwalifikuje. Zacznij czytać ze zrozumieniem a nie na siłę wkładasz mi nie moje stwierdzenia. Bayern to globalna marka i trenerem nie musi być Niemiec, nie ma sensu się ograniczać do konkretnej narodowości. Znajomość języka niemieckiego to atut, ale jak już pokazała historia nawet gwiazdy trenerskie, jeśli chcą u nas pracować muszą ten język znać.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1738
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 27m 25s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Matifcb » 2017-12-02, 23:29

Real znowu remis moze brac Zizu :-)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5364
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 5h 16m 20s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-12-03, 08:40

Teraz nagle wyjeżdżasz, że LVG był trenerem reprezentacji Holandii na długo przed objęciem posady trenerskiej w Bayernie ale jakie to ma znaczenie? W ogóle nie wiem czy wiesz, ale po tym jak nie zakwalifikował się z Reorezentacją Holandii do mistrzostw świata w 2002 roku miał ogólnie dłuższą przerwę w pracy trenerskiej dlatego jak dla mnie nie ma to większego znaczenia i nie pokrywa się z tym o czym mówisz. I nie jest tak jak napisałeś, że selekcjonerzy nie radzą sobie w wielkich Klubach i tyle w temacie i też prościej nie można tego już wytłumaczyć.
Owszem Bayern to Globalna marka i nie jest powiedziane, że trenerem musi zostać Niemiec.Ale jak dla mnie próby z zagranicznymi trenerami poza wspomnianym przeze mnie wyżej LVG kończyły się fiaskiem.( mam na myśli sucesy na arenie Europejskiej, bo na ligowym podwórku Bayern choćby za Pepa miażdżył system) I nie chcę przerabiać tego ponownie. Dlatego moim zdaniem trenerem Bayernu powinien właśnie zostać Niemiec.A dlaczego? a właśnie dlatego, że nikt inny jak rodowity Niemiec nie jest obyty z niemiecką piłką i nie rozumie jej w takim stopniu by poprowadzić Bayern do triumfu w LM (tu nie chodzi nawet o samą znajomość języka). Według mnie idealnymi kandydatami są właśnie choćby Klopp czy też Low, który zdobył puchar Pocieszenia w postaci pucharu Niemiec ze Stuttgartem jak to napisałes, który dwukrotnie z tą drużyną sezon po sezonie był 4 i który z Reprezentacją Niemiec zdobył Mistrzostwo Świata objeżdzając Brazylię i wygrywając w Finale z Argentyną :wink:
Osoba Ancelottiego w Bayernie uświadamia mi natomiast ewidentnie, że np żaden Włoch nie odniósł żadnych spektakularnych sukcesów w Bayernie i chyba raczej nie odniesie ( patrz Trapattoni , czy teraz Ancelotti ) To poprostu chyba nie może się udać.
Przeanalizuj sobie może też osiągnięcia Bayernu i zobacz z jakimi trenerami za sterami świętowaliśmy największe sukcesy w Klubie i jakiej byli narodowości, zbieg okoliczności, czy o czymś to jednak świadczy? I to też pokazała historia :wink: Dlatego moim skromnym zdaniem powinien to być Niemiec
Można też zastanawiać się nad Tuchelem, Nagelsmannem czy też Hasenhüttlem ale czy aby napewno Ci trenerzy są w stanie poprowadzić Bayern to jakiegoś spektakularnego osiągnięcia na arenie europejskiej? Dla mnie jeden warunek spełniają są Niemcami, ale wolałbym Kloppa czy też Lowa.Zobaczymy jak to się wszystko poukłada
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Stanowisko trenera Bayernu

Postprzez Cejmi » 2017-12-03, 09:32

LvG miał przerwę ale później prowadził kluby, więc nie ma analogii z Lowem. Więc to co mówię ma sens. Nie przyszedł do Bayernu po przygodzie z Holandią tylko po sukcesie z AZ. Nadal nie widzisz różnicy?
Wspomniany przykład Holendra to taka hybryda, bo on trenował i kluby i reprezentacje ze zmiennym szczęściem. Nie można na jego przykładzie wnioskować, że selekcjonerzy radzą sobie w wielkich klubach. Ich ścieżka zawodowa przeważnie wiedzie przez kluby do reprezentacji. Czy to przypadek? Nie sadzę. Nie słyszałem by świetny selekcjoner trafił do Barcelony, ManU czy innego Juventusu, za to trener klubowy, który ma za sobą liczne sukcesy i doświadczenie często po pracy klubowej bawi się w selekcjonerkę.
Odnośnie narodowości trenerskiej to nic dziwnego, że skoro przez większość historii klubu trenerzy byli niemieckiej narodowości, to tym samym zgromadzili najwięcej tytułów. To wynikało z realiów tamtych lat, teraz możemy mieć praktycznie każdego trenera jakie sobie zażyczymy. Dal mnie narodowość nie ma znaczenia, liczy się pomysł na drużynę, umiejętność wprowadzenia go w życie, doświadczenie w LM i umiejętności interpersonalne by trzymać szatnię w ryzach a do tego mieć dobrą atmosferę i kontakt ze wszystkimi piłkarzami. Czy to będzie Niemiec czy Argentyńczyk nie ma dla mnie znaczenia.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1738
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 13h 27m 25s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron