Xabi Alonso

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Czy Xabi Alonso powinien odejść z Bayernu po tym sezonie?

Ankieta wygasła 2015-06-13, 12:45

tak
3
60%
nie
1
20%
nie mam zdania
1
20%
 
Liczba głosów : 5

Re: Xabi Alonso

Postprzez mancipium » 2015-12-18, 13:53

bo? przeciez ten koles absolutnie do niczego nie bedzie sie nadawal za rok kalendarzowy. przypominam, ze ze roberto w jego wieku robil kilometry jak glupi, a alonso truchta w miejscu. serio, nie mam urazu do kolesia czy cos, ale on po prostu juz nie jest na tym poziomie chocby nie wiem co myslec. nie daje rady fizycznie. Z fantastycznego srodka pola jakis czas temu, mamy zbieranine dziwnych zawodnikow z kontruzjami badz bez kondycji. Tak naprawde obecnie dwoch zawodnikow strodka pola mozna uznac za naprawde dobrych i jest to vidal, ktory nie pasuje do taktyki guardioli oraz martinez, ktory nie wiadomo jak bedzie ze zdrowiem stał.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Xabi Alonso

Postprzez Gabo Gabi » 2015-12-18, 14:00

adiszul napisał(a):To jednoroczne przedłużenie to nie jest jakaś tragedia, Josh nie jest jeszcze gotowy na regularne występy w 11, niech jeszcze trochę popracuje. Poza tym Alonso, jeśli tylko jest oszczędzany gra w tym sezonie naprawdę w porządku...


+1!!!!! :564: :564:

Bask ma ogromne doświadczenie a kiedy, jak wspomniał przedmówca, odpoczywa to klasa światowa. Hejtujecie tylko dla zasady? Martinez pewnie cały sezon spędzi na stoperze, patrząc na to się dzieje z Benatią. Przykro patrzeć jak z takiego klasowego gracza robi się ogóra, który nie potrafi nawet piłki prosto kopnąć. :roll:


BTW Thiago i Xabi z umowami...Pepson zostaje? :twisted:
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Re: Xabi Alonso

Postprzez yarpen » 2015-12-18, 14:34

adiszul napisał(a):To jednoroczne przedłużenie to nie jest jakaś tragedia, Josh nie jest jeszcze gotowy na regularne występy w 11, niech jeszcze trochę popracuje. Poza tym Alonso, jeśli tylko jest oszczędzany gra w tym sezonie naprawdę w porządku...

Wystarczy żeby odwrócić idiotyczny pomysł Guardioli pod tytułem "Martinez jako obrońca". Mieliśmy młodego i jednego z najlepszych DM-ów w Europie. Jeszcze pamiętam z dyskusji na forach innych klubów jak zdolności Javiego przerażały ich w mistrzowskim sezonie Juppa.

Sprzedać Gustavo, Martineza zrobić obrońcą, a na DM wstawić Lahma i Alonso. No biznes stulecia. Naprawdę ktoś się dziwi że co druga kontra silnego zespołu to gol?
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Xabi Alonso

Postprzez adiszul » 2015-12-18, 15:30

yarpen napisał(a):
adiszul napisał(a):To jednoroczne przedłużenie to nie jest jakaś tragedia, Josh nie jest jeszcze gotowy na regularne występy w 11, niech jeszcze trochę popracuje. Poza tym Alonso, jeśli tylko jest oszczędzany gra w tym sezonie naprawdę w porządku...

Wystarczy żeby odwrócić idiotyczny pomysł Guardioli pod tytułem "Martinez jako obrońca". Mieliśmy młodego i jednego z najlepszych DM-ów w Europie. Jeszcze pamiętam z dyskusji na forach innych klubów jak zdolności Javiego przerażały ich w mistrzowskim sezonie Juppa.

Sprzedać Gustavo, Martineza zrobić obrońcą, a na DM wstawić Lahma i Alonso. No biznes stulecia. Naprawdę ktoś się dziwi że co druga kontra silnego zespołu to gol?


Środek pola z Javim na szóstce( a nie jak bywało ostatnio na ósemce) w parze z Joshem, tak chciałbym to widzieć za rok, czy dwa. Tak jak wspomniałem Kimmich musi jeszcze popracować, ale myślę, że jasno widać, żę w klubie wiąże się z nim duże nadzieje... Do tego Vidal, Thiago, Goetze, naprawdę dobrze to może wyglądać... Rzeczywiście w tym kontekście patrzenie w niektórych meczach na środek pola- Lahm,Xabi przyprawiało o konwulsje...
Romani ite domum!
adiszul
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 381
Wiek: 31
Dołączył(a): 2012-11-19, 13:38
Lokalizacja: Kraków/Niewistka
Online: 3d 12h 13m 38s

Re: Xabi Alonso

Postprzez shadow7 » 2015-12-18, 16:13

przedłużamy kontrakt z gościem, który takiego Ronaldo, Messiego, Neymara czy Aguero nie dogoniłby nawet na rowerze - to jest żenada
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Xabi Alonso

Postprzez adamekFcB » 2015-12-18, 16:30

Tych gości w pełnym biegu nie dogoni ani Martinez ani Boateng czy Benatia. Zadaniem Alonso będzie, żeby nie dopuścić do ich rajdu. Nie przesadzajmy, przecież Hiszpan gra całkiem niezły sezon jak dotąd i tylko pozostaje liczyć, że nie powtórzy sie schemat z poprzedniego sezonu. Genialna jesień, fatalna wiosna.
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Xabi Alonso

Postprzez yarpen » 2015-12-18, 17:43

adamekFcB napisał(a):Tych gości w pełnym biegu nie dogoni ani Martinez ani Boateng czy Benatia.

1:08 https://www.youtube.com/watch?v=15GjGIID9aU
A mimo wszystko Javi > Luiz.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Xabi Alonso

Postprzez adamekFcB » 2015-12-18, 18:30

Chodzi mi bardziej o to, że to nie szybkość była przyczyną słabej gry na wiosne Alonso, ale przemęczenie meczami, "ołów" w nogach i braki we zwrotności. To żaden wstyd nie dogonić Messiego, bo Boa też gigantyczną szybkością nie grzeszy, ale myk polega na tym, żeby nie dopuścić do tego rajdu tych szybkich zawodników.
adamekFcB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1231
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-02-20, 19:21
Online: 23d 15h 12m 28s

Re: Xabi Alonso

Postprzez mancipium » 2015-12-18, 21:49

adamekFcB napisał(a):Chodzi mi bardziej o to, że to nie szybkość była przyczyną słabej gry na wiosne Alonso, ale przemęczenie meczami, "ołów" w nogach i braki we zwrotności. To żaden wstyd nie dogonić Messiego, bo Boa też gigantyczną szybkością nie grzeszy, ale myk polega na tym, żeby nie dopuścić do tego rajdu tych szybkich zawodników.


akurat pamietam, ze Boateng w zeszlym roku byl najszybszym stoperem w BL, takze z ta szybkoscia to boa kaurat bryluje ;-)
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Xabi Alonso

Postprzez Gabo Gabi » 2015-12-19, 13:12

rad napisał(a):alonso grajacy 100% spotkań


:lol: Co? Dobra gra Hiszpana to w dużej mierze efekt tego, że często odpoczywa.


Także wiosna będzie taka sama jak i poprzednie wiosny.


Znasz też numery w totka?
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Re: Xabi Alonso

Postprzez scholli7 » 2015-12-21, 01:53

Alonso będzie miał wobec tego okazję ponownej współpracy z Ancelottim, bardzo to ciekawe, bo to właśnie z Nim sięgnął po ten najcenniejszy tytuł jakim niewątpliwie jest zdobycie Ligi Mistrzów.Kto wie może historia się powtórzy i ponownie Go zdobędzie tyle, że z Bayernem ponownie pod wodzą Ancelottiego? kto wie kto wie? Jedno jest pewne Panowie się już znają i będą znowu ze sobą pracować, znowu z drugiej strony Alonso przeszed do Bayernu jak mówił ze względu na Guardiolę i szukał innych wyzwań i zrezygnował z drugiego sezonu pod skrzydłami Carlo. Ciekawi mnie czy wiedział coś jak to się wszystko potoczy mam na myśli sytuację z Gaurdiolą/Ancelottim przedłużając swój kontrakt o kolejny sezon w Bayernie
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Xabi Alonso

Postprzez haj » 2015-12-21, 09:34

To jest niezwykle doświadczony zawodnik, którego umiejętności przydadzą się każdemu zespołowi na świecie. Nie ma on odgrywać pierwszych skrzypiec, a być uzupełnieniem 18-sto osobowego składu, a kiedy przyjdą kontuzje jak u Javiego, zawsze może go zastąpić. Może nie będzie to drugi Ze Roberto w tym wieku, ale umiejętności na ogromne i z rywalami właśnie takimi jak Real czy Barca, jego walory tj. uspokojenie gry, doskonałe ustawienie się, szukanie faulu czy precyzyjne przerzuty mogą okazać się bezcenne. Bez lamentu.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Xabi Alonso

Postprzez grejfrut » 2015-12-21, 10:03

Tutaj się zgodzę z Hajem i przyznam się, że sam zareagowałem zbyt szybko na nowy kontrakt. Jeżeli Carlo podejdzie na spokojnie do sytuacji i zrobi z Baska człowieka uzupełniającego skład to deal jest bardzo dobry dla Bayernu. Alonso ma doświadczenie, które może przekazywać młodym kolegą, a gdy będzie mniej grał to będzie w lepszej formie fizycznej. Na pewno przedłużenie kontraktu w kontekście gry w pierwszej jedenastce byłoby nieporozumieniem, ale w takim przypadku (o ile tak będzie) nie mam nic przeciwko.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 14h 48m 9s

Re: Xabi Alonso

Postprzez OSZA » 2015-12-21, 10:33

Alonso gra jak gra,ma swoje wady ale...jest jak PZU-zapewnia spokoj.Naprawde.
W nastepnym sezonie to bedzie idealny pilkarz na najwazniejsze mecze i jako pierwszy rezerwowy.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Xabi Alonso

Postprzez Gabo Gabi » 2016-03-03, 19:32

Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości