Ciekawostki ze świata futbolu

O wszystkim co dzieje się w polskiej i zagranicznej piłce

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Kubik » 2016-06-07, 15:59

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez mancipium » 2016-06-07, 17:35

a Marcin Kamiński z Lecha wzmacnia VFB Stuttgart
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-06-07, 21:33

Ej,właśnie chciałem tu wrzucić plery Wiese : D Koleś jeszcze mógłby spokojnie grać (ma 34 lata),ale teraz to się nadaje do trochę innej bramki : ) Niezły dzik.
Tak się powinno wyglądać na tej planecie! :-P
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Serek_ » 2016-06-08, 06:27

Wiese planuje jeszcze w tym roku debiut w klatce.
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-06-08, 10:56

Oczywiście takie Weszło szydzi z niego,ale to debile,tak naprawdę to gratulki,że znalazł sobie inną pasję i odnosi sukcesy.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez GKSeba12 » 2016-06-17, 17:15

Serek_ napisał(a):Wiese planuje jeszcze w tym roku debiut w klatce.

Raczej w ringu bo chce zostać wrestlerem a nie zawodnikiem MMA[emoji12]
Autor tego postu jest gimbusem więc odradzam czytanie jego wypocin.
GKSeba12
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 302
Wiek: 25
Dołączył(a): 2013-10-18, 18:58
Lokalizacja: Pffafenhoffen
Online: 6d 2h 7m 16s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez tomal125 » 2016-07-10, 20:28

Co do tematu kasy w klubach. Zobaczycie RB Lipsk w Top 8. Kim oni by byli bez pieniędzy, zresztą cały futbol. Dzisiaj to firmy
Ostatnio edytowano 2016-07-11, 06:46 przez tomal125, łącznie edytowano 1 raz
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Recit » 2016-07-10, 21:26

Niestety cały obecny sport zawodowy to głównie hajs. Mówisz Scholli, że petrodolary nie wygrywają? Może w CL JESZCZE nie, ale gdzie było PSG bez swoich właścicieli z daleka? Ile miało tytułów na koncie City, ile znaczyła Chelsea? Póki co w CL nie ma wielkich sukcesów (poza CFC), bo wydają hajs dość bezmyślnie i tylko to pozwala powtarzać maksymę "pieniądze nie grają". Zobaczymy jak się ogarną, powoli ta faza następuje. PSG już nie szaleje jak kiedyś i mają całkiem spoko skład. Pep też pewnie zrobi jakieś porządki w City. Niestety - hajs ma znaczenie. W Bayernie też nie grają za dziękuję, a że Bayern ma wielką historię w porównaniu do takiego PSG to już inny temat.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 12m 15s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez yarpen » 2016-07-10, 21:38

Recit napisał(a):Mówisz Scholli, że petrodolary nie wygrywają?

Abramowicz zrobił przecież majątek na ropie? Co jak co, ale my powinniśmy wiedzieć że to zdanie to niestety nie jest prawda :evil:
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez scholli7 » 2016-07-10, 23:46

To, że dostaliśmy od Chelsea w Finale i to na własnym stadionie to fakt (tego raczej żaden kibic Bayernu nie zapomni do końca życia) ale mi chodzi o to czy rzeczywiście kasa pompowana w te Kluby przekłada się na rzeczywiste sukcesy tych Klubów na arenie europejskiej.Nie sądzę,no chyba że zależy im na ligach jak Recit zauważyłes,to tutaj się zgodzę. Wydaje mi się,że każdy z tych Klubów chce triumfować jednak w tych elitarnych rozgrywkach,europejskich pucharów.
Zobaczcie po ilu latach, gdzie Chelsea robiła już wcześniej grube transfery i pompowała ogromną kasę odniosła dopiero sukces w Champions League ?już pomijam nawet fakt w jaki sposób, bo teraz nie na tym się skupiamy.
Póki co PSG, też jakoś nie specjalnie zbliżyło się do triumfu w Champions League, Citi póki co największy ich sukces w ostatnich latach to miniony sezon w którym doszli do półfinału Ligi Mistrzów i to wszystko. Zobaczymy co zrobi teraz z nimi Pepik. Myślę jednak, że to był taki jednorazowy wyskok. Patrząc nawet na Real we wcześniejszych latach gdzie wydawali krocie na wzmocnienia ich największym sukcesem była 1-8.Teraz dopiero 2 krotnie osiągnęli ten upragniony sukces. Ale ile pompowali tam kasy?
Recit ja nie mówię też, że u nas zawodnicy grają za darmo. Różnica tkwi w tym, że Bayern swoją pozycję wypracował sobie latami i mądrym zarządzaniem ,prowadzeniem swoich spraw finansowych. I póki co nie jest nam potrzebny żaden inwestor z zagranicy.Ba w ostatnich latach dokonujemy bardzo dobrych transferów bez wydawania tak wielkiej kasy jak robią to inne Kluby. Jednym słowem prowadzimy mądrą politykę transferową, z której inne Kluby powinny brać przykład i mogą nam jej tylko pozazdrościć. A najważniejsze, że nie toniemy w długach jak niektóre hiszpańskie Kluby, dzięki właśnie zachowanej równowadze i ostrożności
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez tomal125 » 2016-07-11, 06:53

Nie zgadzam się. Pieniądze pomogły tym klubom wejść na wyższy poziom. City i PSG to kluby, które wskoczyły na poziom, gdzie mogą zagrozić każdemu.
Jedyne co słuszne to to, że ich wydatki nie są współmierne do liczby zwycięstw, trofeów.
Jak Bayern sypnął kasą na Riberiego, Toniego, Klose to wcale to nie pomogło im odzyskać tytułu w BL ;) ?
No, ale nasze pieniądze są dobre bo z firmy, zarządzania, ludzi co mają pojęcie a nie ze sponsoringu ;)

Mam nadzieję, że Lipsk w ciągu 5 lat będzie zespołem gdzie piłkarz pierwszego składu jest wart minimum 20-30 mln euro. Wtedy liga będzie ciekawa.
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-07-11, 18:56

Jak Bayern sypnął kasą na Riberiego, Toniego, Klose to wcale to nie pomogło im odzyskać tytułu w BL ;) ?

Z dzisiejszej perspektwy to były śmieszne pieniądze.Franck 25 baniek? Klose chyba 12 i Toni 10 :-P
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez tomal125 » 2016-07-12, 08:28

Oczywiście, że były to grosze. Ale wtedy były to gwiazdy, piłkarze którzy z miejsca wskakiwali do pierwszego składu. Pamiętam wypowiedź trenera mistrzowskiego Werderu jak dostał baty od FCB coby dać Bayernowi mistrzostwo już na początku sezonu ;)

Wiadomo, że kasa u CFC, MC, PSG jest "zła" bo nie zarobiona ciężką pracą, brak tradycji, historii itp (chociaż jak dla mnie te kluby mają historię, nie taką bogatą jak nasza ale mają). No ale czy nie będzie ciekawie jak zlepek gwiazd będzie podejmował Bayern czy też BVB (pod warunkiem że dotrzymają kroku)?
Czy MLS nie jest ciekawsze przez to, że grają tam dziadkowie tacy jak Pirlo, Villa itp.?
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez Recit » 2016-07-12, 22:00

Mnie też irytuje gdy jakiś cienias dostaje zastrzyk gotówki i z miejsca staje się pretendentem. Tylko to chyba takie czasy. Sport teraz oparty jest na hajsie. Nie wrócą już takie czasy jak te, w których Bayern wypracował sobie pozycję. Teraz sport to komercha, media, fani na całym świecie. Inaczej to wszystko kiedyś wyglądało.

Wiesz Scholli, piszesz o tym, że City i PSG nie odniosły póki co sukcesu w CL i jej nie wygrały. Hej ale zobacz co sam piszesz! :D Jaka to jest perspektywa - nie mają sukcesu bo NIE WYGRALI. Zanim nie pojawiły się szejki to pisałbyś, że MAJĄ SUKCES bo wyszli z grupy w CL :D Zmieniło się zatem wszytsko. Obecnie takie PSG to jest top 10 Europy. Gdzie byli przed petrodolarami? Nie podnieśli pucharu ale to też jest sukces i gigantyczny awans sportowy.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 12m 15s

Re: Ciekawostki ze świata futbolu

Postprzez scholli7 » 2016-07-13, 04:26

Recit no ale od kiedy pojawiły się te szejki i petrodolary to wyżej poza ćwierćfinał nie udało im się awansować w Lidze Mistrzów prawda?(mam na myśli PSG) To nie wiem czy to jest taki sukces, wydaje mi się, że poprzeczkę mają podniesioną jednak dużo wyżej.Taki sam pułap osiągnął teraz np Wolsfburg, jeśli chodzi o ćwierćfinały.
Piszesz, że gdyby nie szejkowie ja pisałbym, że sukcesem dla nich jest wyjście z grupy, ja Ci powiem tak z grupy wychodziły już takie kluby jak Bazylea w zeszłej edycji, czy teraz Gent, Benfica czy nawet PSV, które o mały włos, a wyeliminowało by Finaliste tych rozgrywek Atletico przegrywając dopiero w rzutach karnych. Ale nie ma tam mowy o pompowaniu w ten Klub takich ogromnych pieniędzy prawda?
A o ile mnie pamięć nie myli inwestorów (chodzi mi o PSG) mają już chyba z jakieś 5 lat i owszem na ligowym podwórku dominują i coś znaczą i to nie ulega żadnej dyskusji, bo zdobyli w tym czasie bodajże z 4 tytuły i chyba raz byli vice mistrzem. I chyba z 2 razy zdobyli puchar tak? i tu się zgadzam ale póki co dla mnie na arenie europejskiej spisują się słabo, a raczej niewspółmiernie w stosunku do wydawanej przez siebie kasy. I napewno nie spisują się tak jak i czego się od nich oczekuje.
I cieszę się, że takie Kluby "sponsorowane" wpadają na siebie w Lidze Mistrzów mam na myśli PSG, Citi czy Chelsea :twisted:
Jak dla mnie np to taki Dortmund w ostatnich latach zrobił w Pucharach więcej niż "sponsorowane"PSG, czy takie Citi bo było nie było grał w Finale tych elitarnych rozgrywek i miał puchar na wyciągnięcie ręki, a co najważniejsze bez pompowania w Klub tak ogromnych pieniędzy jak ma to miejsce w PSG czy Citi czyż nie? Kto wie jakby mieli odpowiednią dietę hahaha :lol: :twisted: możeby i z nami wówczas wygrali.
Całkiem podobnie do sytuacji PSG rysuje się sytuacja Citi, z tą różnicą, że Ci teraz doszli do półfinału Ligi Mistrzów.Ale moim zdaniem było to takie jednorazowe odstępstwo.
Podobnie ma się sprawa z Citi, bo po 8 latach wielkiego nakładu finansowego 2 krotnie zdobyli tytuł w lidze i 2 krotnie zostali vice mistrzami, zdobywając przy tym chyba z raz puchar i chyba z 2 razy Superpuchar i Puchar Ligii. Ale to są tylko i wyłącznie sukcesy, osiągnięcia na podwórku ligowym. Na arenie europejskiej jak na razie ich największy sukces to 1-2,o której wspomniałem już wcześniej.
Zobaczymy co przyszły sezon nam przyniesie, ale wydaje mi się, że cudów nie będzie i że jednak Pepik ze swoją nową drużyną zbytnio nie poszaleje i bynajmniej nie osiągnie tego czego się po Jego przyjściu do Citi oczekuje. Pożyjemy zobaczymy.....
Właśnie zobacz samo ściągnięcie do Citi Guardioli oznacza, że stawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko pytanie tylko czy uda im się to zrealizować. Nie wydaje mi się
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna w Polsce i na Świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości